Kezdőoldal » Tudományok » Természettudományok » Valaki segítene? 9. osztály...

Valaki segítene? 9. osztály biológia!

Figyelt kérdés

A kockamedúzáktól lenne szó. Az a házi,hogy ennek a 4 kérdésnek nézzünk utána a neten,hát nekem ez többé-kevésbé nem jött össze,remélem itt kapok választ


1., Hány faja létezik a kockamedúzáknak? én csak a szemes medúzást találtam

2.Hogyan lehet természetes élőhelyükön nyomon követni a medúzák mozgását?

3.Melyik érzékszerve fejlett különösen a kockamedúzáknak?

4.A kockamedúzának van egy másikmegy ízeltlábú állatra emlékeztető neve is. Mi ez?


Bármelyikre tudod létszíves írd le,nagyon sok múlik ezen,én is keresem tovább. Az sem baj ha nem vagy biztos a válaszba,de kérlek írd le.


2012. jan. 7. 20:15
 1/8 anonim ***** válasza:
Jó nagy hülyeségeket tanultok biológiából, nem is kell ilyesmi az érettségire :)
2012. jan. 7. 20:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:
Sajnos muszáj megcsinálnom,de már szinte mindent végigolvastam róluk,de semmi.
2012. jan. 7. 20:42
 3/8 anonim ***** válasza:
na mi ilyeneket egyáltalán nem tanultunk bioszból
2012. jan. 7. 21:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:
örülök neki
2012. jan. 7. 21:25
 5/8 anonim ***** válasza:
Neten nem kaptál semmit? lexikonokba? könyvtárakban?
2012. jan. 7. 21:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:

Az angol wikipédián az van, hogy eddig 36 faj van, de lehetnek még felfedezetlenek is.


A szemük elég fejlett. Az ausztrál kockamedúza a Tripedalia cystophore optikai rendszere a legfejlettebb. 24 szeme van, mely testének négy csúcsán helyezkedik el. Ebből 16 szem egyszerű csupán a fény érzékelésére szolgáló pigment üreg, míg a többi 8 szem párt alkotva egy komplex lencserendszer. Mivel azonban a retinák nem megfelelően pozícionáltak, ezért a kép a komplexitás ellenére is elmosódott a számukra. Feltételezések szerint a medúza az egész fényspektrumban nagyon jól lát.


Ennyit tudtam segíteni.

2012. jan. 7. 22:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:

A kockamedúzák (Cubozoa) a csalánozók közé tartozó, alig pár centiméteres állatok. Közéjük tartozik a világ egyik legmérgezőbb állata, a hírhedt tengeri darázs (Chrionex fleckeri), de jóval ártalmatlanabb fajokkal is találkozhatunk köztük.


1. Eddig 36 fajuk ismert.

Kockamedúzák (Cubozoa) osztálya

- Carybdeida rend (Alatinidae, Carukiidae, Carybdeidae, Tamoyidae, Tripedaliidae családok)

- Chirodropida rend (Chirodropidae, Chiropsalmidae családok) Sajnos magyar neveket nem találtam, lehet, hogy nincs is.


2. Nem tudom pontosan mire vonatkozik a kérdés, de szabad szemmel viszonylag jól láthatók a medúzák, főleg "alulról" a fény felé nézve.


3. A kockamedúzáknak 24 szemük van, ezek négy típusra oszthatók, melyek közül az egyik - a csalánozók közt egyedülálló módon - hasonlít a gerincesek hólyagszemére: szaruhártyával, lencsével és retinával ellátott, képalkotó szem. Ideghálózatuk rendkívül kifinomult, noha az idegsejtek még nem tömörülnek agyhoz hasonló képletekbe, hanem szétszórtan helyezkednek el a testben


4. Tengeri darázs ("sea wasp).

2012. jan. 8. 00:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:

Örök hálám nektek,köszönöm. Az angol wiki-t pedig eszembe se jutott,de szeretem ezt az oldalt!:)

Tényleg köszönöm szépen!!

2012. jan. 8. 13:22

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!