Kezdőoldal » Tudományok » Természettudományok » Balkezesség-Ikertestvér?

Balkezesség-Ikertestvér?

Figyelt kérdés

Egyszer olvastam egy olyan tanulmányt,miszerint a balkezeseknek talán volt egy ikertestvére az anyaméhben csak felszívódott,vagy bent maradt(parazita tesó) és hasonlók.Én balkezes vagyok és sosem jutott eszembe,hogy lenne egy,mert ugye akkor minden 10. embernek(köbö) kellene hogy legyen ikre.De csak nem a kisujjukból szopták ki:DNéha meg egész különös fájdalmat érzek itt ott.Ez biztis hülyeség,de mondjuk most is belenyilalt a bordám alá,vagy mondjuk a szívemhez,ezt úgy 1-2-3 vagy több naponta,tudjátok mintha megérezném,hogy az ikremet ott bántják vagy ott fáj neki.Ez olyan furi szerintem,mert beteg tuti nem vagyok,magától meg csak nem fáj mindig különböző helyeken csak úgy amior semmi olyat nem teszek ami miatt fájhatna.Bocsi a hülyeségért,csak érdekel,hátha van valakinek erre reális magyarázata,vagy csak valami elmélete,vagy csak,hogy jól lehurrogjon.,hogy,hogy juthat ilyen az eszembe XD

Előre i ksözi a válaszokat:)


2009. máj. 28. 23:13
1 2
 1/19 anonim ***** válasza:
100%

Nyíltan kérdezd meg a szüleidet, nincs-e egy eltitkol tesód. :) De szerintem butaság.

A balkezes elméletben esetleg lehet valami. Az öcsém balkezes, és volt egy ikre, aki egyszerűen felszívódott. De ettől még nem szabályszerű. :)

2009. máj. 29. 00:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/19 anonim ***** válasza:
49%
én fél éves koromig jobb kezes voltam, utána viszont egyik napról a másikra átálltam bal kéz használatra. ilyenkor mi van?
2009. máj. 29. 09:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/19 anonim ***** válasza:
81%
Szerintem ez az elmélet nem megalapozott, fogalmam sincs, ki és miért találta ki. Egyedül voltam az anyaméhben, egy gyereket is vártak, orvos is egyet mondott, balkezes vagyok. Anyu szintén balkezesként született (csak őt átszoktatták), egyedül, nem volt eltűnt tesó, sőt, nagymamám még el is ájult szülés közben (na, ebből viszont lett maradandó baj, anyunak sérült a veséje). Szerintem a balkezesség nem ide vezethető vissza, inkább örökletes dolog lehet, ahogy nálam pl. anyu is balkezes, és én balkezes lettem. Te is inkább ilyenben gondolkodsz, hogy felmenőid között ki balkezes. Az ember nem eleve jobb kezes, csak valamiért balra vált, az emberek jobbkezesek és balkezesek, csak egy időben hülyeségből átszoktattak mindenkit jobb kézre, aztán kitaláltak mindenfélét a balkezesekről. Ha hallottál már a balkezes-jobbkezes dolgokkal kapcsolatban a jobb és bal agyfélteke dominanciájáról, mikor melyik, és mivel jár, annak több alapja van.
2009. máj. 29. 09:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/19 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat:)

Nem az,hogy hiszek benne,csak hát egyszer olvastam vagy láttam már nem is tudom ezt és azért vetődött fel bennem a kérdés.Felmenők között egy van,nagybátyám,de őt is átszoktatták anno,sőt engem is átakart a debil nagyanyám pedig nem vagyok öreg:)

Azért jó lenne benne hinni,mert volt ikerterhesség is a családban.

Amúgy nemtudom honnan szívták,tény,hogy hülyén hangzik,de kitudja:)

Egyébként én is mindig a vagy a jobb vagy a bal agyfélteked domináns elvet követtem mindig:)

2009. máj. 29. 09:17
 5/19 anonim ***** válasza:
75%
Ettől függetlenül lehetett ikertesód, akiről nem tudsz, de ez a balkezességgel nem függ össze, mert látod, hogy se nekem, se anyukámnak nem volt, és balkezesek vagyunk. Én jobb kézzel sokmindent nem is tudok megcsinálni, pl. írni se. Van, ami megy, de dominánsan balkezes vagyok.
2009. máj. 29. 09:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/19 anonim ***** válasza:
93%

Az elmélet lényege az, hogy a megtermékenyített petesejtben egy bizonyos időponttól már megvan a testkezdemény jobb-bal oldali differenciáltsága. Nem csak a jobb vagy balkezességé, hanem minden egyéb, pl. a szív oldalra dőlése (legtöbbünkben kicsit balra dől, ezért hiszik sokan, hogy a szív bal oldalon van), a máj (jobb oldal), stb. Ha ekkortól történik a szétválás, akkor az ikrek egymás tükörképei lesznek. Ami az egyikben egyik aoldalon van, az a másikban fordítva. Ezért aztán nagyon könnyen kideríthető, hogy egy balkezes ember egy felszívódott iker testvére-e: meg kell vizsgálni az egész szervezet felépítését. Ha jobb oldalon érzed verni a szíved, akkor volt egy ikred (valószínűleg).

Egyébként az, hogy valaki nem tud egy esetlegesen felszívódott ikertestvérről, még nem jelenti azt, hogy nem is volt. Pont azért, mert felszívódott, legtöbbször nem is veszi észre senki.

Ja, és az ilyen iker-fantom-fájdalom, amit leírtál, az úgy jelentkezik, hogy az egyik testvérnek valóban van valami baja, amit megérez a másik. Ha egy ikertestvér már nem létezik (mert ugye felszívódott), akkor nem történhet baja, amit a másik megérezne.

2009. máj. 29. 12:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/19 A kérdező kommentje:

Köszönöm mindnekinek:)

Mindenkinek pluszt adtam,nemtudom ki volt megint az aki lepontozta a válaszadóimat:/

És igen,néha olyan mintha fantomfájdalmam lenne,vagyis nem fantom mert megvan mindenem.Nemtudom egyébként miért van ez,de néha belehasít tényleg ide vagy oda és vmelyik nap néztem az Árulót és abban is érezte,hogy az kertesóját leszúrták.Én meg nem képzelek be magamnak ezt-azt és már gyerekkoromtól érzek néha ilyeneket.Furi,de hát tuti nincs ikrem,anyum csak észre vette volna:)


Köszönöm a válaszokat:D

2009. máj. 29. 13:02
 8/19 anonim válasza:
93%
Szia. A hugomnak volt felszívódott ikertestvére, és balkezes lenne ha át nem szoktatják. Lehet hogy igaz.
2009. máj. 29. 14:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/19 A kérdező kommentje:
Köszönöm neked is.Nah ugye,hogy van benne vmi:D
2009. máj. 29. 15:05
 10/19 anonim ***** válasza:
100%
Szia! Én jobbkezes vagyok, ikertesóról nem tudok, sem felszívódottról, sem semmilyenről. De mégis van, hogy érzek olyasmi fájdalmat, amit írtál. Nyilalás, ilyesmi. De egyébként nincs semmi bajom. Ilyenkor mivan? Szerintem ez normális.
2009. máj. 29. 15:31
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!