Kezdőoldal » Tudományok » Természettudományok » Földtudomániy könyvek hány...

Földtudomániy könyvek hány évre visszamenőleg helytállók? Úgy értem pl. egy 1952-es kiadású könyv már kuka?

Figyelt kérdés
Régi könyvekre vadászok, mivel újakra nincs pénzem, és az antikvár könyvek nagyon olcsók, de nem tudom hol húzzak határt évszámban, hogy annál régebbit már ne vegyek. Köszi!
2012. jan. 29. 21:28
 1/8 anonim ***** válasza:

A földtudománynak is több területe van.

Attól függ, hogy ennek a tudománynak melyik területéről szól ez a könyv, bár én azért így látatlanban se nagyon bíznék egy 1952-es könyvben.

2012. jan. 29. 21:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:

Az 1952 előtt kiadott könyvek inkább érdekesek,mint hasznosak. Sok bennük a ma már elavult dolog.

Viszont az 52-58 közöttiekben van ugyan sok igazság,de minden felfedezést az ismert felfedezők előtt már egy szovjet felfedezte.

A 60 után kiadott könyvek megbízhatóak. Már amennyire bármely könyv megbízható.

2012. jan. 29. 22:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:

most konkrétan ezekről lenne szó:


[link]


:) de köszi, akkor hagyom!

2012. jan. 29. 22:26
 4/8 anonim ***** válasza:
Ezt nyugodtan megveheted. Ebbe nem lehetett sok politikát belerakni.
2012. jan. 29. 22:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 hollófernyiges ***** válasza:
Jó eséllyel nem lesz benne a lemeztektonika, ami ma az egész geológia alapja.
2012. jan. 30. 08:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:

Nekem egy ilyen van meg:

Hédervári Péter: Amiről a Föld mesél (1967)

Van benne pár furcsaság, például a gyengülő gravitáció, és ebből vezeti le a bolygók keletkezését is, ami azóta már elavult. De szerintem a 90-95%-a helytálló.

2012. jan. 30. 14:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
Vendl könyvet már csak azért sem ajánlanám,mert azóta kijött jó néhány egyetemi jegyzet,és ennyi pénzért használt báldit is találsz,ami jelenleg is a tankönyv(ami elég gáz,de nincs aki írjon újabbat :S) +lemeztektonika nélkül az értelmezések jelentős része nem helytálló, a leíró részhez meg nagy tudomány nem nagyon kell.régiek közül koch-sztrókay jó,valamint a vendl-mauritz ásványtan,ezt sajnos lehetetlen beszerezni(néha látni 10k-ért vaterán).ebben nagyon jól le van írva pl a kristályoptika,ami elengedhetetlen a kőmikihez,ez nincs benne részletesen egyik más könyvben sem:S
2012. jan. 30. 21:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:
köszi mindenkinek! akkor ezekről lemondok! tudnátok még ajánlani valamit?
2012. jan. 30. 22:51

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!