Kezdőoldal » Tudományok » Természettudományok » Hogyan tanuljak meg integrálni...

Hogyan tanuljak meg integrálni/deriválni önállóan, tanár nélkül?

Figyelt kérdés

Szeptemberben kezdem a fősulit, ahol muszáj lesz, és mivel gimiben nem tanulok, nincs is fakultáció, fogalmam sincs. És nagyon félek tőle, hogy iszonyú nehéz lesz a többi húzós, ismeretlen tantárgy mellett.

Mire hasonlít egyáltalán? Logika kell hozzá vagy mi??? Olyan mint például a logaritmus?


2012. febr. 3. 17:06
 1/4 PótPápuaPuapó ***** válasza:
90%

Bolyai könyvsorozat: Differenciálszámítás, Integálszámítás

Nem nehéz, csak kell egy kicsit gyakorolni. Simán lehet önállóan tanulni.

2012. febr. 3. 17:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
74%
egyetemen amugy is megtanítják, egyébként nem nehéz, csak sokat kell gyakorolni mert újdonság.
2012. febr. 3. 17:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
100%

Vannak deriválási szabályok, azokat kell megtanulni és persze gyakorolni, hogy rendesen menjen.

Az integrálás már nehezebb, azt én se igazán értettem. Bár nem tudom, hogy milyen szakon fogsz tanulni.

Az informatikusoknál már elég durva az anyag.

2012. febr. 3. 18:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
100%

Deriválásra vannak szabályok, vagy ha jobban tetszik algoritmusuk amik alapján fel tudod dolgozni az adott formulát.

Logika egyáltalán nem kell hozzá. Van egy adott formula, a szabályokat alkalmazva kell feldolgozd.


A fent leírtak az integrál számításra is igazak egy pontig, de az integrálás egy sokkal bonyolultabb művelet. Ebből kifolyólag integrálni sokkal bonyolultabb tud lenni mint deriválni. Tanulmányaid során majd megérted miért.

2012. febr. 4. 09:27
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!