Kezdőoldal » Tudományok » Természettudományok » Mi kell ahhoz, hogy természetf...

Mi kell ahhoz, hogy természetfotós legyek?

Figyelt kérdés
Nagyon szeretem a természetet,az állatokat,a fákat.Szóval mindent.És arra gondoltam,miért ne lehetnék természetfotós!!Szerintetek nagyon nehéz?.Mert azt értem,hogy jó kijutni gyönyörű tájakra,meg vadállatokat fotózni.De ez nem veszélyes??És milyen iskolába kell ehhez járni?
2012. febr. 4. 16:40
 1/3 bánomisén ***** válasza:
100%

Fotós tanfolyam, egy jó gép, némi bátorság és lelkesedés.


Itt pl. van egy meghirdetett tanfolyam, igaz, már elindult, de szerintem nem harapják le az orrod, ha felhívod őket és érdeklődsz:


[link]

2012. febr. 4. 17:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
100%

Az egyik egyetemen van egy természetfotós kurzus amit egy elég neves természetfotós tart és az alábbiak a főbb tényezők ennél a szakmánál:

1: 95%-ban pénz kérdése

2: nem nagyon lehet belőle megélni, mert mindenkinek van fényképezőgépe és valami olyan, egyedit lefényképezni amit még senki nem tett meg, illetve ezt eladni, pénzért, az elég macerás

3: olyan helyekre utazni ahol ezeket a dolgokat megtalálhatod

4: olyan felszerelést szerezni amivel tényleg minőségi képet tudsz készíteni ezekről a dolgokról (nem belépő kategóriás DSLR-el, hanem tényleg jó minőségű felszereléssel fotózni).

2012. febr. 4. 18:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim válasza:

A természetfotózás (én úgy vélem) a legköltségesebb ága a fotós szakmának. Nagyon sok kitartás is kell hozzá, de persze nem lehetetlen! Megélni ebből viszont nagyon nehéz. Ha ez az álmod, ne add fel.

Ami a legfontosabb, az egy alap váz és igen jó objektívek nagy gyújtótávolsággal. Egy Canon 40D szerintem nem rossz indulásnak, de arra fel kell készülnöd, hogy ez sokszor a "gazdagok sportja", hiába ülsz kinn egész nap egy általad összerakott sátorban, szétfagyva és egész nap éhezve, vagy egész nap visszatartva a szükségleteid, ha valakinek van annyi pénze, hogy befizet magának egy utat egy nemzeti park kiépített lesébe, ahol wifi, fűtés, ételmelegítési lehetőség és miniwc mellett egy tükrös üveg mögül közvetlen közelről tud fotózni, míg Neked a sátorból 200 méternél messzebbi madarakat kell "lelövöldöznöd".

Ha van pénzed jó objektívekre (néhányszázezernél kezdődnek),az már fél siker. Ajánlom, hogy keress magadnak egy szakmában elhivatott embert, aki ismer jól bevált, esetleg beetetett helyeket (miután beszereztél egy alap felszerelést), vagy kereshetsz vadász ismerőst is, az is jól jön. A vadász ismerős mindig képben lesz a szarvasbőgés, ... időpontjával. És azzal is, hova mehetsz ki, sok helyre csak vele mehetsz ki.

Egy biztos, sok pénz kell hozzá. Nagyon sok. Sosem lesz elég, amit el tudsz majd költeni objektívekre. :D Ráadásul a nemzeti parkokban sokszor fizetni kell, ha fotózni akarsz.

Nem akarlak lebeszélni, de az anyagi vonzataira fel kell készülnöd és arra is, hogy sok kitartás kell hozzá.

Nem elég, ha le tudsz valamit fotózni, érdemes sok jó képet nézegetni a neten, mert szemléletformálóak és néhány hét alatt elsajátítod azt a képességet, hogy hogyan komponálnád meg az adott állatot/tájat. Egy idő után kerülöd majd a középre komponálást és ösztönösen ráérzel az aranymetszés szabályaira.

Ők például profik:

[link]

Magyarországon is sok gyönyörű dolgot le lehet fotózni, de érdemes tudni, melyik állatot mivel csalogathatod oda,

ki milyen trükköt szokott alkalmazni, beetet-e (például ragadozó madarak odavonzásához speckó hangot kiadó vergődő állatra emlékeztető csalik is vannak, de lepkék odacsalásához egy kevés méz és cukros víz, vagy szörp is elegendő. Denevérekhez déli gyümölcsök jók, klassz képeket lehet velük lőni, ha hallod őket és rávillantasz éjjel. Vízi madarakat úgy érdemes fotózni, ha előtte beeteted a helyet).

Ha más helyeken szeretnél fotózni, nem Magyarországon, az ismét megdobja az árát a dolognak. Sajnos. A közelben is lehet vadállatokat fotózni, például medvéket a felvidéken, Szlovákiában, vagy Erdélyben Brassó környékén. Szerintem vadmacskákat és hiúzokat is találsz a felvidéken. Gyönyörű szakma, nagyon sok elhivatott emberrel.

Jah, ajánlom még a fotozz.hu-t, érdekes dolgok vannak időnként rajta és meg lehet találni rajta az értékes embereket. Ráadásul feltöltheted a képeidet, amiket jó esetben arra érdemes emberek fognak értékelni.

Sok szerencsét hozzá és kitartást! Szerencsére ez egy kicsit kevésbé irigy része a szakmának, mint esetleg a divatfotózás, sokan osztják meg a tapasztalataikat a világhálón.

Ha már az elején szeretnél nagyot villanni, akkor ajánlom a makro fotóázst is, sokan szeretik és igazán művészi szintre lehet fokozni gyorsan. (Ő az egyik kedvencem: [link] )

Nem árt a photoshop ismerete sem, bár igaz, hogy nem retusálást fogsz végezni egy róka bundáján, de elvesző részleteket tudsz kiemelni vele, aranylóbbá tenni az ellenfényeket, vagy élénkebbé a vázból kijövő színeket (ami Nikonnál nem utolsó.. najó, elfogult vagyok, a Canon színeit jobban csípem)

Iskolát nem ajánlok, sok ismerősöm járta ki az OKJ-s fotós képzőt, a marketing részen kívül nem sok értelme van és a kaposvári egyetemi szintre, ha be is kerülsz, akkor sem fog felkészíteni erre a szakmára. Ismerősöket, mentorokat keress, akiktől a durva kritikát is el tudod fogadni és olyat tanulj mellette suliban, amiből meg tudsz élni az első időkben.

2012. febr. 5. 13:26
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!