Kezdőoldal » Tudományok » Természettudományok » Egyik ismerősöm makacsul...

Egyik ismerősöm makacsul állítja, hogy a pécsi tv toronyból, tiszta időben lehet látni a Badacsonyt?! Én ezt kétlem.

Figyelt kérdés
2009. jún. 9. 18:33
 1/9 anonim ***** válasza:
100%
Pedig igaz...
2009. jún. 9. 18:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
100%

Én sem hittem el... ha csak a Föld görbületét, meg a Badacsony nagyságát nézzük (plussz, a közte lévő dombok nagyságát), tehát pusztán elméletileg.. lehet látni...


Anno mindezt kiszámoltuk, mert annyira idegesített a dolog, hogy egyszerűen muszáj volt :)


...


(Természetesen az se mindegy, hogy a Badacsony szélessége mekkora, de az is elég nagy ahhoz, hogy lehessen látni)

2009. jún. 9. 19:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:

Lehetséges!


Én Úriból (pest megye) tiszta időben látom a Mátrát!

2009. jún. 10. 22:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 A kérdező kommentje:
Köszi a válaszokat,most már legalább ezt is tudom...:)
2009. jún. 11. 15:18
 5/9 anonim ***** válasza:
simán lehet. a Bükk tetejéről pl. lehet látni a Magas-Tátrát, de van h a Bükkbe se kell felmenni, Miskolcról észak felé haladva a főútról is láttam már.
2009. szept. 1. 16:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
Balmazújvároson a vonatból Debrecen felé haladva a Keleti-főcsatornát elhagyva tiszta időben percekig lehet látni a Tokaji-hegységet! Pedig az is van vagy 100-120 km távolság. :)
2010. jan. 22. 20:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:

Úh, bocs elszámoltam picit... túl gyorsan írtam :) A Google Earth-on mértem le, és egészen pontosan 57,7 km a távolság Balmazújváros, és a Tokaji-hegység között légvonalban.

Pécs, és a Badacsony közt 98 km. Ez hihetetlen :O egyszer én is megnézem ha lesz pénzem elutazni Pécsre :):) ÉS PONT JÓ LESZ AZ IDŐ!

2010. jan. 22. 20:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim válasza:
Tiszta időben a Kisköre (tisza-tó) határából is lehet látni a Mátrát is meg a Bükköt is! :)
2010. febr. 9. 23:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:

60 éves vagyok. Egy esetre a gyerekkoromból, egyre a közelmúltból emlékszem (utóbbit fotóztam is), hogy a Schneeberget láttuk a Kisalföld nyugati részéről, utóbbi esetben 123,7 km távolságból. Nyilván többször is voltak ilyen kedvező légköri állapotok, de én ezt a kettőt észleltem.

Szóval elvileg lehetséges, én a Kisalföld talajszintjéről néztem a magas hegyet, a magason álló magas TV toronyból simán látszódhat a mérsékelten magas Badaxsony.

2020. dec. 31. 19:30
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!