Kezdőoldal » Tudományok » Természettudományok » Írnátok példákat olyan holdakr...

Írnátok példákat olyan holdakra, amelyek gyűrű (rendszer) -vel rendelkeznek?

Figyelt kérdés
Hogyan lehetséges ennek kialakulása? Lehet egy holdnak holdja?

2012. márc. 17. 15:40
 1/4 anonim ***** válasza:
gyűrűrendszerről nem tudok, de természetesen lehet egy holdnak holdja. Az már más kérdés, hogy egy ilyen hold mennyire stabil.
2012. márc. 17. 18:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:

Köszi.

És tudsz erre példát?

2012. márc. 18. 13:53
 3/4 anonim ***** válasza:

Gyűrű még a bolygóknál is ritka és időleges dolog, holdaknál nem ismert, csak olyan formában h a holdról származó anyag nem a hold körül alkot gyűrűt hanem a hold pályája mentén egy tóruszt.

Hogy egy holdnak holdja lenne ilyenről még nem hallottam, de sztem nem maradna sokáig körülötte.

2012. ápr. 21. 12:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:

Az előző válaszolóval értek egyet. Holdnak nem alakul ki gyűrű rendszere, viszont a belőle származó anyag gyűrűt alkothat a bolygója körül. A legjobb példa erre talán a Szaturnusz E gyűrűje, amit az Encaladus hold kriovulkanizmusa okoz. Illetve az újabban felfedezett Phobe anyagából álló nagyon ritka gyűrű.

[link]


Az pedig, hogy egy holdnak holdja legyen, még én sem halottam .... de ha létezik is ilyen egy másik naprendszerben az sem lenne hosszú életű, mert egy idő után vagy önálló holdként létezne tovább, vagy kilökődne valahová a világűrbe, vagy szétcincálnák az árapály erők ÉS pl. gyűrűrendszer keletkezne belőle a bolygója körül.

2012. ápr. 22. 19:25
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!