Kezdőoldal » Tudományok » Természettudományok » Füstben tényleg lehet látni a...

Füstben tényleg lehet látni a lézerfényt?

Figyelt kérdés

Amikor betörnek, hogy ellpjanak egy drága cucot, és lézerfény van a teremben mindenfele. És a tolvaj, füsttel befújja a termet, és tisztán látszik az összes sugár, és kerülgeti őket.

Ez igaz?



2012. ápr. 14. 16:25
 1/5 anonim ***** válasza:

Amennyire tudom, igaz, hiszen a füstben található kis részecskék szórják a fényt, ezért a szemünkbe is jut belőle.


A probléma csak az, hogy a valóságban ezek az érzékelők rettentő érzékenyek, és ha belefújod a füstöt a fénysugárba, attól pont beriaszt a rendszer.:)

2012. ápr. 14. 16:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
igen, mivel a füst is részecskékből áll, amik viszaverik a fényt, ezért látod a sugarat. piros lézernél füst nélkül nem látszik sugár, füsttel de akár párával vagy más egyéb szarral igen, viszont zöld sugárnál már az is elég ha este kint a sötétben az égre világítasz, akkor is látod a sugarát :D
2012. ápr. 14. 17:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
Kipróbáltam, igaz. A tolvajos részéről én úgy hallottam hogy van spéci lézer amire ez nem hat, de nem tudom, hogy igaz-e.
2012. ápr. 14. 20:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim válasza:
Vagy vagy. A boltban kapható játék lézerek látszódnak. Azok, amik riasztanak semmiképp
2012. ápr. 15. 15:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:

A látható fénytartományban működő lézerek természetesen látszódnak füstben vagy párában, hiszen szóródik rajtuk a fény.

Biztonságtechnikában infravörös tartományban működő érzékelők vannak, ezek szabad szemmel nem láthatók, párában sem.

A Mítoszírtók című sorozatban egyébként pontosan ezt tesztelték, ki lehet-e vajon játszani az érzékelőket. A válasz az, hogy nem nagyon...

2012. ápr. 15. 18:25
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!