Kezdőoldal » Tudományok » Természettudományok » Hogyan képesek megfigyelni a...

Tetris kérdése:

Hogyan képesek megfigyelni a kutatók a hadronokat a Cern-ben?

Figyelt kérdés
Tudom, hogy buta kérdés, de nem tudom elképzelni, hogy a Cern-ben, ahol a részecskegyorsító van, és ahol fénysebességhez közeli gyorsasággal keringenek az atomi részecskék, hogy tudják megnézni őket a fizikusok, ha annyira gyorsak?

2012. ápr. 21. 00:58
 1/6 anonim ***** válasza:
100%

A válasz az, hogy sehogy. A gyorsított részecskék ütközése után létrejövő jelenségeket figyelik és az itt keletkező adatok alapján következtetnek arra, hogy mi is történik.


Képzeld el, hogy van egy ökölnyi méretű gömböd tele csapágygolyóval, azt elkezded rázni és egy nagyon érzékeny mikrofonnal felveszed a hangját. A felvett hangot elemezve próbálsz rájönni, hogy hány és mekkora méretű golyó van a gömbben. Nagyon pongyolán fogalmazva valami ilyet csinálnak. Nem egy látványos tevékenység.

2012. ápr. 21. 07:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
46%

Nagyon egyszerűen tudják figyelni, fényképezőgépekkel. elképesztő felbontású és sebességű kamerákkal dolgoznak amik

másodpercenként 100.000 képkockát rögzít.

2012. ápr. 21. 17:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:

"Nagyon egyszerűen tudják figyelni, fényképezőgépekkel. elképesztő felbontású és sebességű kamerákkal dolgoznak amik

másodpercenként 100.000 képkockát rögzít."


Ezt meg honnan szedted? :D Fényképezőgéppel :D Ha csak tippelsz, legalább írd oda, hogy szerintem...

2012. ápr. 21. 17:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:

ezt mivel modellezték?

[link]

2012. ápr. 22. 11:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
Első válaszoló vagyok, Dies Irae: ezek nem valódi képek, ezek számítógépes eljárással készült szimulációk. Az elemi részecskéket nem lehet megfigyelni kamerákkal. A látványos képek amikkel tele a net azért készültek, hogy a földi halandó is meg tudja tapasztalni ezt az egészet.
2012. ápr. 22. 12:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen a válaszolkat! Mindenkinek ment a zöld kezecske!
2012. ápr. 23. 11:58

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!