Kezdőoldal » Tudományok » Természettudományok » Kérlek meg tudnátok oldani...

Kérlek meg tudnátok oldani egy feladatot, mert nem tudom sehogy, pedig próbáltam? Vagy az is elég lenne, ha megmutatnátok, hogy hogyan kezdjek neki. Köszönöm előre a segítséget!

Figyelt kérdés

Rejtvény: Sudoku - spirálisan

Helyezd el az 1 – 9 számokat úgy, hogy minden sorban és oszlopban, valamint minden 3x3-as

területen csak egyszer forduljanak elő. Az ábra fölött található számokat a spirális vonal mentén

kell elhelyezni: ezek a spirál 1 – 1 szakaszán találhatók és a „sarkos” számok közösek.

A megfejtés után olvad össze az ábrában található betűket az alábbi szabályok szerint:

- minden 3x3 – as területen két 9 betűs kémiai elem neve alakul ki, ha az adott területen a számok növekvő sorrendjét követed;

- ott ahol a négyzetben a két betű nem azonos, Neked kell megállapítanod, hogy melyik betű tartozik az egyik, illetve a másik elemhez.


[link]

9. osztálynak az utolsó feladata...:)



2012. máj. 5. 21:43
 1/1 anonim ***** válasza:

"Az ábra fölött található számokat a spirális vonal mentén

kell elhelyezni:"


Én nem látok egy számot se az ábra fölött, így nem fog menni.


De igazából meg lehet csinálni számok nélkül is.


"- minden 3x3 – as területen két 9 betűs kémiai elem neve alakul ki"


Vagyis kezdj el próbálkozni, hogy milyen elemeket tudsz kirakni azokból a betűkből.


18 db 9 betűs elemet kell írnod.

Nézd végig a periódusos rendszert.

Pl Magnézium 9 betű. Bal felső sarokban ki is jön az alábbi számelhelyezéssel:


_-_-7

8-6-2

5-4-3


1-9 ebből nem dönthető el, mindkettő M.


De a Magnézium párja ebben a mezőben:

?ROMÉCIU?


vagyis Promécium. (61-es elem)

A bal felső sarokba tehet ezek a számok jönnek:


1-9-7

8-6-2

5-4-3


Ugyanígy keresd meg a másik 16 elemet, és akkor kész a sudoku.

2012. máj. 6. 21:28
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!