Kezdőoldal » Tudományok » Természettudományok » Mitől állt le az evolúció...

Mitől állt le az evolúció folyamata? Ma miért nem látjuk a majomból-ember lett folyamatot?

Figyelt kérdés
2009. jún. 29. 13:59
1 2 3 4
 11/35 A kérdező kommentje:
én csak azt mondom amivel az emberek agyát mossák folyamatosan, és nem hinném, h hsokkal több eszed lenne...a hozzászólásod alapján
2009. jún. 29. 15:34
 12/35 anonim ***** válasza:
94%

Makro-élőlényeknél ez általában jóval tovább tart annál, hogy egyetlen emberöltő (vagy akár több egymást követő nemzedék alatt) meg lehessen figyelni. Ellenben mikro-lényeknél (baktériumok, vírusok) már kísérletileg is megfigyelték az evolúció folyamatát, úgyhogy máris bizonyított a kérdés.


Egy másik kérdésnél volt is ehhez konkrét link, de most nincs rá egy órám, hogy előkeressem, mert elég régi már. De lényeg az, hogy valami baktériumtörzset, ami egy bizonyos módon táplálkozik, bizonyos fajta emésztési rendszerrel, tenyésztettek egy tápoldatban, ahol egy másik használható nyersanyag is volt, amit viszont ezek alapból nem tudtak használni. Az volt az alapelgondolás, hogy ha felbukkan egy olyan mutáció, ami tudja hasznosítani a másik anyagot, akkor az máris helyzeti előnybe kerül a többivel szemben, és gyorsan elszaporodhat - így is történt, és tényleg egy teljesen új faj jött létre, a szülőfajtól eltérő belső kémiával.


Evolúció bizonyítva. További kérdés...?



Ha nincs, akkor teszek fel neked egy én, és kíváncsian várom a válaszod: http://www.gyakorikerdesek.hu/kultura-es-kozosseg__vallaskri..

2009. jún. 29. 15:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/35 A kérdező kommentje:
ott már irtak, és irtam én is kommentet, olvasd el, sztem a legutolsó az...
2009. jún. 29. 15:41
 14/35 A kérdező kommentje:
az emnberi ész korlátai miatt nem lehet ezt felfogni, és ne mondja senki sem azt h az emberi észnek nincsenek korlátai...hisz a végtelent sme tudjuk felfogni
2009. jún. 29. 15:42
 15/35 anonim ***** válasza:
95%

Én is... És még nem válaszoltál.

Egyébként szerencséd van, mert rábukkantam a fent említett linkre:


[link]


Itt van részletesen leírva, amit az előbb nagyon nagy vonalakban vázoltam.

2009. jún. 29. 15:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/35 anonim ***** válasza:
94%

"hisz a végtelent sme tudjuk felfogni"


Hogy te nem tudod, az egy dolog. Nekem pl. sose okozott gondot, pedig egyáltalán nem vagyok zseni.


"az emnberi ész korlátai miatt nem lehet ezt felfogni, és ne mondja senki sem azt h az emberi észnek nincsenek korlátai..."


Nem is azt mondom, hanem azt, hogy ez nem válasz. Ha mindent letudsz ezzel, amit még nem értesz, akkor soha nem is fogsz megtudni semmit. Ha mindig mindenki így állt volna hozzá mindenhez, a mai napig állatbőrökben flangálnánk, pattintott kőeszközöket és botokat használnánk, barlangrajzokban teljesedne ki a művészetünk, és a napot imádnánk.


Az ismeretlen, a "felfoghatatlan" és a rejtélyek épp azért vannak, hogy legyen mit kutatni, kideríteni, megfejteni, megismerni, felefedezni. De ha valaki csak legyint minderre, és tovább piszmog a kőbaltával, az hamar ki fog halni, ha érted, mire gondolok.

2009. jún. 29. 15:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/35 A kérdező kommentje:

még jó, h azok azok az emberek boldogabbak voltak...

és ha lehet, ne játszd túl az agyad

2009. jún. 29. 15:50
 18/35 anonim ***** válasza:
94%

"még jó, h azok azok az emberek boldogabbak voltak..."


Ja, képzelem, milyen boldoggá tehette őket a magas gyermekhalandóság, a legjobb esetben 30 éves várható élettartam, a belehalás az első súlyosabb sebbe vagy járványba, vagy egyszerűen csak a télbe, ha pechesebbek voltak, nem is szólva a folyamatosan ellenük törő természetről... Tényleg nagyon jó lehetett. Nem is értem, akkor egyáltalán miért beszélgetünk itt, és miért nem vagy valahol kint az erdőben, és élsz ilyen körülmények között, hiszen téged láthatólag ez tenne boldoggá...?


"és ha lehet, ne játszd túl az agyad"


Játssza a fene. Csak próbálok kicsikarni belőled valami értelmes választ, ráprovokálni, hogy gondolkodj. E téren ajánlom figyelmedbe Galilei remek mondását: "Nem vagyok hajlandó elhinni, hogy ha már Isten felruházott minket ésszel, értelemmel és intellektussal, azt várná el tőlünk, hogy ne éljünk velük."

2009. jún. 29. 15:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/35 anonim ***** válasza:
94%

Kedves kérdező. Kb. ötvenszer tették már fel itt ezt a kérdést, ötvenszer meg lett válaszolva és te is kaptál most választ. Az hogy nem vagy képes felfogni, hogy amikor az iskolában tanultad az evolúciót akkor sem voltál képes felfogni, az már nem a mi hibánk. A válaszokra nem érdemi kritikával élsz, hanem össze-vissza csapkodsz.


Tehát, a majom és az ember közös ősből alakult ki.

Az evolúció folyamat nem állt le, mind az állatvilágban, mind az embernél megfigyelhető

Az embernél például az elmúlt 500 évben a gerinc és a kisagy szögének változása, a hipotalamusz növekedése...stb

Az állatoknál számtalan új változat kialakulása amelyek a megváltozott élettérhez alkalmazkodnak.

Az evolúció évezredeket felölelő folyamat, apró elemeit is csak százéves intervallumokban tudjuk vizsgálni.

2009. jún. 29. 16:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/35 anonim ***** válasza:
94%

Elég korlátolt gondolkodásra vall az, ha valaki egy majom emberré fejlődését akarja látni.

Az evolúció mindig előnyös mutációk sorozata. Vagyis nem fog egy majom sem átalakulni emberré, hiszen a közös ős (amely nem majom, csak majomszerű) már egyszer mutálódott előnyösen úgy, hogy egyik irányban az ember fejlődött ki, a másik irányban pedig a majom.

Arra az elvi(!) lehetőség a nullához konvergál, hogy a majom (amely már a közös ősből alakult ki) olyan - előnyös és életképes, valamint továbbörökítésre alkalmas - mutációt szenvedjen, amely az emberi fajhoz közelíti őt.


Tehát ilyet várni, hogy miért nem változott egy majom sem emberré alapvető hülyeség, megkérdezni ezt pedig ostobaság.


Ha csak minimális evolúciós elméletet tanulnál, akkor talán rájönnél, hogy miről is van szó. Hiszen az evolúció jelen van, ma is történik, fejlődik a majom is, ember is, és minden élőlény. Új törzsek jönnek létre, meglévők tűnnek el.

A mutációra gondolom nem kell példát mondanom, hiszen akár a környezetedben, az emberi fajnál is találkozhatsz vele. Majd ha az adott mutáció fenntartható, előnyös és életképes lesz, akkor TALÁN lehet egy újabb evolúciós lépcső.


Addig javaslom a Bravo szexrovatának olvasását a biológiakönyv helyett.

2009. jún. 29. 16:57
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!