Kezdőoldal » Tudományok » Természettudományok » Nagyon cifra matematika...

Carlpage kérdése:

Nagyon cifra matematika (valószínűségszámítás) képleteket, tételeket, definíciókat hogyan lehet egyáltalán megtanulni?

Figyelt kérdés
Sokszor az az érzésem, mintha kínaiul írt szöveget olvasnék és egyszerűen sehogy sem tudom megjegyezni. Valaki tud valami módszert, amivel meg tudnám jegyezni ezeket a rondaságokat? Lehetőleg kevés idő alatt...

2012. jún. 11. 15:45
 1/5 anonim ***** válasza:

Az első pillanattól kezdve érteni kell a matematikát, nem "bemagolni". Így amit mondasz, arra két lehetőség van: vagy megérted az összefüggést, és bármikor, bármilyen körülmények között képes vagy levezetni az adott képletet, vagy pedig benyalod azt vagy megmarad vagy nem.

Nincs olyan matekképlet amely csak van (na jó, egy-két állandót leszámítva), minden ered valahonnan. Ha megvan az eredet, megvan a képlet is. Másképp - szerintem - nem megy.

2012. jún. 11. 16:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
Nem egy rövid és gyors módszer, de mindenképpen megéri: átmásolni mindent. Az analízist is így tanultam.
2012. jún. 11. 19:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
Próbáld megérteni, magolással csak botladozni fogsz!
2012. jún. 11. 21:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:

Ha egy képletben csak betűket látsz,akkor nevezz ki az adott betűknek egy értéket.Tök mindegy mi az,teljesülnie kell.Nem ide vág,de pl ott van a számtani sorozat Sn-es képlete.Ha az n helyére számokat írsz,máris sokkal jobban meg fogod érteni.Sn=[(a1+an)n]/2


Tegyük fel,hogy n=7

Ekkor:S7=[(a1+a7)7]/2.Máris sokkal szebb,nem?:)Természetesen az a7-nek kiszámoltad már az értékét,ez csak azután lehetséges.

2012. aug. 22. 18:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
Nem tudom, milyen szinten mozgunk, de ha pl a Lindederg centrális határeloszlástételről van szó, akkor segíthet, ha többször leírod és próbálsz jelentést tulajdonítani a benne szereplő feltételnek (pl hogy azok "variancia jellegű mennyiségek" stb)
2012. szept. 7. 15:26
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!