Kezdőoldal » Tudományok » Természettudományok » Tényleg lehetetlennek tartjáto...

Granulátum kérdése:

Tényleg lehetetlennek tartjátok, hogy magától alakult ki az élet?

Figyelt kérdés

Bizonyos atomok, molekulák összeállnak egy bonyolult felépítésű rendeződésbe. Többmilliárd év alatt sem lehetséges ez?

Ráadásul az életről is úgy gondolkodtok, mintha valami rendkívüli dologról, pedig az életnek mondott valami nem más, mint a külvilág érzékelése és az erre általunk adott reakció. Tehát a vizet is élőnek lehetne nevezni, hiszen ha követ dobunk bele akkor fodrozódik a teteje.

Jó tudom, élőlénynek azt nevezzük biológiailag, ami háromféle funkciót képes betölteni: 1 szaporodás 2 helyváltoztatás 3 táplálkozás

Külön-külön ezt élettelen anyagoknál már elérték, de szerintem összehozható a három is ha elég idő áll a rendelkezésre.



2012. jún. 30. 12:36
1 2 3 4 5 6
 11/56 anonim válasza:
24%
Nincsenek véletlenek.
2012. jún. 30. 15:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/56 anonim válasza:
13%

az előző vagyok:

Amúgy még Steven Hawking, aki megcáfolta Isten jelenlétét, még ő is megmondta, hogy lehet, hogy valaki húzogatja a szálakat!

2012. jún. 30. 15:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/56 Sághegyi Csaba válasza:
19%
Amennyit én tudok a világról, az alapján teljes képtelenségnek tartom az élet, de még az univerzum rendszereinek is a véletlen megszerveződését, mivel ehhez célirányos energiaközlés szükséges. Értelem nélkül átmeneti instabil egyszerű rendszer alakulhat csak ki, ami rögtön szét is esik. Ez az elképesztő rend számomra egyértelművé tesz legalább egy felsőbb értelmet. Nekem az az elképesztő ma, hogy ez nem világos másoknak, és hogy nekem miért nem volt világos 18 évig.
2012. jún. 30. 16:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/56 Sághegyi Csaba válasza:
89%
12-es, Isten létét cáfolni képtelenség, tudni ilyenről akkor lehet, ha mindent tud az adott elme, de nem mindentudónak nem lehet se bizonyítani, se cáfolni. Lehet hinni, vagy nem hinni benne, különböző okokra hivatkozva.
2012. jún. 30. 16:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/56 A kérdező kommentje:

De akkor azt miért tartjátok lehetetlennek, hogy mondjuk 15 isten teremtette a világot? Vagy hogy létezik gumibogyószörp, amitől ötven méterre fel lehet ugrani?


Egyet meg mindig elfeledtek: a bonyolultabb élőlények nem egyik napról a másikra jöttek létre, hanem alakultak fokozatosan. De bennetek valahogy az van, hogy a teremtés egyik pillanatról a másikra történt,tehát volt egy Életteremtés Napja párezer éve, de se előtte se utána nem történt ilyen. Ráadásul ki vagytok akadva az olyan történeteken, hogy X istennő belelehelt a szoborba és az életre kelt. Ha van egy felsőbb hatalom amely életet tud teremteni az miért állt le ezzel a képességével? Miért kell szexelni egy új élethez, miért nem teremt Isten még hatmilliárd embert vagy még ötvenmilliárdot? Vagy például teremtsen életet a Jupiterre, feleslegesen van ott az a nagy bolygó üresen. Ha akkora Mindenható, akkor miért nem teremt huszonnyolcezer quadtrillió embert a Naprendszerbe, s akkor huszonnyolcezer quadtrillióan fogják áldani az Ő nevét, ami Neki is nagyobb dícsőség. Egy mindenhatónak ez a hétmilliárd lélek elég gyér teljesítmény.

2012. jún. 30. 16:58
 16/56 Sághegyi Csaba válasza:
70%
Jaaaaaa, hogy nem gondolkodsz, csak épp nincs kin levezetni a kötekedhetnéked.
2012. jún. 30. 17:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/56 anonim ***** válasza:
9%

Azért tartom lehetetlennek,mert az élet szerintem egyenesen szembe száguld az általunk ismert világmindenség természetének törvényeivel!A természetnek pusztulásra való hajlama van!

Ha van teremtő,ha nincs ,ezek a törvények léteznek!

Sokan írták hogy volt rá néhány milliárd év,hogy evolúció útján kifejlődjön az ember.

A mai ember néhány ezer éve lett olyan amilyen.

Talán durva az összehasonlítás,de a régen élt élőlények miért nem fejlődtek legalább a mi szintünkre a rendelkezésükre álló sok-sok millió év alatt!?Ők inkább kipusztultak egytől egyig.

Nem tudtak szembeszáguldani az univerzum törvényeivel.

Lehet hogy elvetélt teremtmények(?) voltak csupán,és meg kellett tisztítani a világot egy újabb kísérlethez?

Jó volna erre választ kapni,de szerintem mi is úgy pusztulunk ki ,hogy nem fejtjük meg az élet kialakulásának történetét.Az Univerzum kialakulásának a történetét(mi volt a Nagy Bumm előtt),a Teremtő születésének a történetét(már ha van),stb.!

Nekem ezek jutottak hirtelen az eszembe laikusként,persze mindent tovább lehet gondolni,de még a legnagyobb elméknél is csak fejfájás lesz a vége!:)Meg néhány elmélet amit elfogadunk,vagy sem.

Minden jót!

2012. jún. 30. 20:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/56 anonim ***** válasza:
93%

(mi volt a Nagy Bumm előtt)

Haha, hibás a logikád! :D

2012. jún. 30. 20:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/56 anonim ***** válasza:
21%

A nagy bumm előtt volt anyag és antianyag. Ennek a mennyisége közel egyenlő és kb. végtelen volt. De minden X millió antirészecskére jutott X millió-egy anyagrészecske. És tudjuk, mi történik, ha anyag és antianyag találkozik: eszméletlen mennyiségű energia szabadul fel. Ennek köszönhetően az űr tágúlni kezdett, mint amikor a lufiba levegőt fúj valaki.


Ez egyébként csak egy elmélet. Nem tudjuk még biztosan, de ez nem jelenti azt, hogy "Isten csinálta". Ez egy logikailag baromság. Nem tudod mi, mi csinálta Istent? Az ember elméje! Nem tudod megcáfolni!


Egyébként is, a bizonyítani egy magasabb lény létét nektek kell bizonyítani, nem nekünk. Ajánlom "Russel teáskannáját".

2012. jún. 30. 20:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/56 anonim ***** válasza:
0%

Kérdező: "Egy mindenhatónak ez a hétmilliárd lélek elég gyér teljesítmény."


Most viccelsz ugye? :D Ez hogy jött ki? Ha Isten teremtéséről beszélsz akkor Ádám + Éva és még pár tucat emberből kell kiindulni, ha esetleg úgy érted, minden élet mégis Isten "terméke" - bár előtte való szavaidból nem ez jön le - akkor meg ezalatt a pár évezred alatt is minimum 25-30 milliárd emberről van szó. Harmadrészt, ha 1 billió ember lenne akkor megkérdeznéd miért nem 10 billió van - ezen logika szerint.


#19 Érdekes, hogy a legtöbb ateista a tágulásos elmélettel jön elő folyton, holott az semmilyen szinten nem mond ellent a teizmusnak, és ez egy eléggé valószínűsíthető tény valóban.

Persze a részletekkel nem törődnek, miszerint a "lufi" maga miből lett. A kulcsmondat mindig az, hogy az ateisták nem tudják megmagyarázni, hogy a semmiből hogy lehetne bármi is. Erre varrjatok gombot.

2012. júl. 1. 00:20
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!