Kezdőoldal » Tudományok » Természettudományok » Hogyan és milyen eszközökkel...

Hogyan és milyen eszközökkel lehet gamma-sugárzást előállítani? Melyik a legalapvetőbb eszköz, ami ezt tudja produkálni? Feltétlenül szükség van laboratóriumi körülményekre vagy máshogy is lehet gamma-sugárzást kialakítani?

Figyelt kérdés
2012. júl. 8. 16:43
1 2 3
 1/21 Shai-Hulud ***** válasza:
100%

Röntgencsövekkel elő lehet állítani, a röntgen-sugárzás mellett kisebb mennyiségben gamma-sugárzás is keletkezik.

Házilag nem tudod előállítani.


Pedro

2012. júl. 8. 17:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/21 anonim ***** válasza:

Ezzel nem szabad játszani!!!

Csak laboratóriumi körülményekkel lehet ezt előállítani, de nagyon veszélyes, és halálos is lehet, esetleg súlyos genetikai elváltozást tud idézni(nem úgy mint Hulk-nak, de azért nem éri meg kipróbálni)

Szerintem nézz utána, hogy ez hogyan történik.

Remélem tudtam segíteni, és sajnálom ha túl durva voltam, de nem szabad ilyen dolgokkal játszani.

2012. júl. 8. 17:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/21 A kérdező kommentje:
Dehogyis, szó sincs róla, hogy én sugározni akarjak. Csak egy filmben láttam és elkezdett érdekelni, hogy vajon mi kell az előállításához. Köszi a válaszokat! :)
2012. júl. 8. 17:25
 4/21 anonim ***** válasza:
5%

Még annyit hadd fűzzek hozzá,hogy a Földön az első nagy tömeges kihalást egy a bolygó mellett elhaladó gamma-sugárnyaláb okozott egy távoli csillag szupernóvájából.

Mondanom se kell,hogy mi lett a következménye:az élőlények 70 %-a kihalt a Földön.

A laboratóriumi körülményekre pedig feltétlenül szükség van,mert egy rosszul kezelt gamma-sugár akár a bolygót is képes lenne elpusztítani.

2012. júl. 8. 18:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/21 A kérdező kommentje:
És a laboratóriumban hogyan hozzák létre?
2012. júl. 8. 18:08
 6/21 anonim ***** válasza:
100%

"mert egy rosszul kezelt gamma-sugár akár a bolygót is képes lenne elpusztítani."


Kétlem, hogy bárki is otthon a sufniban vagy a konyhában akkora energiát lenne képes belepumpálni egy gammasugár-forrásba. :D

2012. júl. 8. 18:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/21 gromo ***** válasza:
100%

A leggyakrabban gamma sugárzás az atomreaktorokban az urán bomlásakor keletkezik. Nyilván nem erre gondoltál. Az iparban és a gyógyászatban gamma sugárforrásként általában a kobalt 60 as izotópját használják, amit a kobalt 59-ből állítanak elő neutronbesugárzással.Az ez által kibocsátott gammasugárzás erőssége 1,17 és 1,33 MeV ( a Co60 radionuklid béta bomlással alakul át gerjesztett állapotú Ni-60-á,ami a gerjesztett állapotától két különböző energiájú gamma foton kibocsátásával "szabadul meg"). A Co60 felezési ideje 5,3 év.

Ahhoz, hogy otthon, házilag elő tudj állítani gamma sugárzást, minimum egy atomreaktorra, vagy egy komoly részecskegyorsítóra van szükséged.

A legalapvetőbb eszköz, ahol ezt használják, a hozzád legközelebbi sugárterápiás centrum, itt használnak ún. kobaltágyút daganatos betegek sugárkezelésére.

2012. júl. 8. 18:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/21 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat! Írtátok, hogy halálos is lehet. És mekkora erősségűnek kell lennie a gamma-sugárzásnak, hogy akár egy egész város népességét is ki tudja pusztítani? Ha például a tudósok ki akarnák irtani a város lakosságát, mit kéne csinálniuk?


Najó, ez már gyanúsan hangzik, de tényleg érdekel. :) Talán egy kicsit túl sok sci-fi-t néztem. :D

2012. júl. 8. 18:59
 9/21 gromo ***** válasza:

Wikipedia idézet : "Nukleáris fegyver".

"Kobaltbomba. (angolul gyakran „Doomsday engine”, azaz „Végítélet-gép”) Valószínűleg sohasem készült ilyen fegyver. Szilárd Leó vetette fel a lehetőséget, hogy amennyiben egy atomfegyver külső burkolata kobaltból készül, az a robbanás során neutronbefogással kobalt 60-as izotóppá alakul át, amely erős gamma sugárzó. 5,27 éves felezési idejével a robbanás helyszínét tartósan lakhatatlanná tenné. Szilárd szerint néhány ilyen bomba akár az egész élővilágot elpusztíthatná a Földön."


Vagy egy Csernobil ill. Fukushima szintű reaktorkatasztrófa.

2012. júl. 8. 19:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/21 anonim ***** válasza:
Üdv! Egy egri forrásvízben oldott állapotban radon van. Ha gondolod küldök pár palackkal ;)
2012. júl. 9. 01:58
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!