Kezdőoldal » Tudományok » Természettudományok » Hozzáértő segítségét kérném....

Hozzáértő segítségét kérném. Elmondaná?

Figyelt kérdés

Van az Univerzum amit most tekintsünk egy buboréknak( nem tudom hogy formára az-e de az egyszerűség kedvéért).Szóval van a buborék.A kérdésem az lenne hogy a buborék belselyében akárhol lehetek , mindenhol ugyan úgy 4 dimenzióban vagyok(hosszúság,szélesség,magasság és idő) vagy egyes területeken több esetleg kevesebb dimenzióban lennék.


Vagy már alapból rossz a gondolatom, és egy buborék (ha igaznak vesszük a multiverzum elméletet és így több multiverzum is van)egészében,csak x dimenzió van.Tehát ha egy részében 4 dimenzió van akkor az egész homogénen 4 dimenzióból áll.



2012. aug. 7. 18:59
 1/7 anonim ***** válasza:

Nos, ebben az univerzumban bárhol vagy mindig mind a 4 dimenzió vonatkozik rá. Persze ott vannak a fekete lyukak (Olyan hatalmas égitest, aminek a gravitációjából, még a fény se képes elszökni. Mindent elnyel, ami közel van hozzá), nem tudjuk mi van bennük. A relativitás elmélet szerint létezhetnek fehér, és féreg lyukak is, de ilyet még nem láttak. A fehér lyuk, a fekete lyuk ellentéte: Kibocsát anyagot. A féreglyukkal pedig tudunk utazni a 4 dimenzióban. Olyan mint egy teleport, ami a helyzeted mind a 4 dimenzióját megváltoztatja.


Azt, hogy vannak-e más dimenziók, nem tudjuk, de az előbbieket kivéve mindig vonatkozik rád mind a 4 dimenzió.

2012. aug. 7. 19:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
47%
a fekete lyukak nem hatalmas égitestek! Ok vannak nagyok, de viszonylag kicsik is! Ami nagy, az a garavitációs ereje, mert hihetetlen mennyiségű anyag sűrűsödik kis helyen össze. Pl a neutroncsillag is óriási tömeggel rendelkezik, mégis kicsi!
2012. aug. 7. 20:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:
Köszi első.Szóval a mi univerzumunkban nem lehet mondjuk 5 dimenziós dologgal találkozni.Akkor egy másik uni vagy multiverzumba kéne átmennünk (igen, tisztában vagyok vele hogy sehogy se tudnánk átmenni de gondolatkísérletnek szánom)ahhoz hogy 5 dimenziós testekkel találkozzunk?
2012. aug. 7. 21:09
 4/7 anonim ***** válasza:
100%

Te a multiverzumot is többesszámba írtad, ilyenről nem hallottam hogy abból is több lenne. A multiverzum az univerzumok összessége. Vagy akkor mit értesz multiverzum alatt hogy abból is több anyíték a multiverzum létezésére. Habár van olyan kísérlet melyet megmagyarázna ha lenne.

------------------

Stephen Hawking felvetette annak lehetőségét hogy több 4 dimenzióban vagyunk mint de a többi dimenzióba való kiterjedésünk rendkívül kicsi...

Egyébként szerintem szerencsésebb 3+1 dimenziónak mondani, mivel az idő az egy más fajta dimenzió mint a térbeli.

-------------------------

5 dimezió mint 4+1 (4 térbeli + 1 időbeli) ?

Ilyen nincs a miénkhez hasonló univerzumokba.

Egy 4+1 dimenziós téridőbe egymásra pakolhatóak a miénkhez hasonló 3+1 dimenziós téridők (geometriailag), még ha ezek végtelen méretűek is. Hasonlóan mint a könyv lapjai ahogy egymáson vannak (csak ott nyilván 1-el alacsonyabb dimenzióba).

--------------------

Ha még el is jutnál egy olyan téridőbe mely térbe több dimenziós mint a miénk akkor sem érzékelnéd a többi dimenziót, legfeljebb közvetetten úgy hogy bizonyos kölcsönhatások máshogy érvényesülnének. Akkor is csak a 3d-s térnek megfelelő irányokba tudnál körbenézni. Érdekes belegondolni hogy milyen látvány lenne egy olyan jármű ami a 4.-ik térdimenzió valamelyik irányába vinne, kvázi mindig másik teret látnál ha kinéznél. Vagy milyen lenne ha megforgatna 180 fokkal a 4.-ik dimenzió irányába, vagyis fordítva lennél itt,(nyilván magasabb dimenzió szerint fordítva)

Gondolkodtató kérdésem:Akkor hogy látnád a világot és mi hogy látnánk téged ??? (Elég tisztán geometriailag kezelni a dolgot, amúgy azt se tudjuk hogy túlélnéd e ...)

-------------

Matematikailag jól lehet kezelni magasabb dimenziós tereket.Lehet 4 , 5, 6 ,7 ... dimenziós hiperterekkel is számolni. A dimeziók számával el lehet menni a végtelenségig

2012. aug. 8. 02:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:
Én egy 5,6,7 dimenziós világban szerintem mindent ugyanúgy 3 dimenziósnak látnék mint itt.A 4 dimenziós dolgoknak csupán csak a 3 dimenziós vetületét látnám.Ha ezek hozzám kápest mozognának vagy én mozognék hozzájuk képest, akkor egy állandóan változó alakú testet látnék.Ez olyan mint ha egy papírlapról egy embert kiszednénk az ő 2 dimenziós világából és rá nézne egy 3 dimenziós emberre . Ő egyszerűen nem tudná látni a magasságot mert ő csak 2 dimenzióban képes tájékozódni.
2012. aug. 8. 16:44
 6/7 A kérdező kommentje:
2012. aug. 8. 16:47
 7/7 anonim ***** válasza:

Ez a kis videó aranyos.:D

------------

Egy 2 dimenziós ember a két dimenziós világ egy dimenziós vetületét látná, mint ahogy mi a 3 dimenziós világunk 2 dimenziós vetületét látjuk,pl ha egy poharat különböző szögekből nézel akkor a tetejét különböző lapultságú ellipszisnek látod vagy pont körnek,más testet is hasonlóan állandóan alakot változtató alakzatnak látod ha épp mozogsz vagy mozog hozzád képest, a 2 szem által közvetített nem telesen egy szögbe álló nem elejtsen egyforma képet 1 képpé alakítja az agy, ott van a különböző fókuszok, távolságok stb stb. Végül is "felokosítva" 2 dimenzióba látsz, nem láthatsz térbe mert akkor látnád a ház minden oldalát egyszerre meg belül is mindent látnál meg a tárgyak belsejébe is belátnál.


"Ez olyan mint ha egy papírlapról egy embert kiszednénk az ő 2 dimenziós világából és rá nézne egy 3 dimenziós emberre ."

És mi a garancia arra hogy azon a síkon kívül érzékeljen valamit mint amelyik síkba épp van? Hiszen kiválasztasz ennek a 2D-s lénynek tetszőleges 3 nem egy egyenesbe eső pontját ez a 3 pont egyértelműen meghatároz egy síkot pont azt ahol épp ő van. A 3D-s embernek csak az ebbe a síkba eső részét érzékelné.

2012. aug. 8. 22:14
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!