Kezdőoldal » Tudományok » Természettudományok » Minden ember egyformának...

Minden ember egyformának látja a színeket?

Figyelt kérdés
Mikor a gyerekeket tanítják a színekre, akkor megtanulják melyik színt hogy hívják, de mi van, ha amit én kéknek látok azt másik ember például pirosnak, csak ő úgy tanulta hogy az kék. Vagy lehetséges ilyen?
2012. aug. 23. 13:56
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
A színtévesztők nem olyannak látják mint az egészséges.Jellegzetes a vörös és zöld színtévesztés pld
2012. aug. 23. 14:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
Ha egészséges a szemed és az elméd, akkor ugyanolyannak látod a színeket mint bárki más. Ha nem hiszel nekem, nézz utána, hogy is működik a látás.
2012. aug. 23. 14:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
Egy napja is megkérdezték ugyanezt. Ott is el lett mondva, hogy ez hülyeség.
2012. aug. 23. 14:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
100%

Sajnos nem látjuk egyformának a színeket.


Én pirosat, zöldet, kéket, feketét, fehéret, barnát, sárgát, szürkét és lilát látok.


A nők akvarilt, okkert, magentát meg még *** tuja mit.

2012. aug. 23. 15:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
Úgy nagyjából ugyanúgy látjuk. Ekkora eltérések nem lehetnek, csak kisebbek. Még a két szemed is pár árnyalattal eltérően lát.
2012. aug. 23. 17:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 A kérdező kommentje:
Köszi a válaszokat! Én is úgy gondoltam, hogy nem lehetséges, de veszekedtek velem ezen, és ez jó bizonyíték.
2012. aug. 23. 19:54
 7/11 anonim ***** válasza:

Egy napja volt a kérdés, olvasd el.

Kulcsszó: négyszínlátás.

2012. aug. 23. 21:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 A kérdező kommentje:
A kulcsszó alapján semmit sem talál.
2012. aug. 23. 22:03
 9/11 anonim ***** válasza:
A "minden ember ... látja a színeket" közül írjál valami kulcsszót, majd olvasd végig. Tegnap volt a kérdés - eleve nem értem, miért nem olvasol el legalább 1 oldalt, mielőtt kérdezel?
2012. aug. 23. 22:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim válasza:
Szerintem a barátod valahogy úgy értette, hogy hiába hívjuk ugyanazon színeket egyféle módon a fejünkben nem biztos, hogy ugyan úgy értelmezzük azokat. Ez szerintem inkább filozófiai, mint tudományos kérdés, mert nem cáfolható hiszen hiába mutatsz rá egy színre és mondod, hogy ez kék, mert lehet, hogy a melletted álló is ugyanezt mondja, de közben az agyában mást lát, mint te a tiédben.
2012. aug. 24. 11:25
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!