Kezdőoldal » Tudományok » Természettudományok » Az ősrobbanás elmélet szerint,...

Az ősrobbanás elmélet szerint, miért lettek végül gömb alakúak a bolygók?

Figyelt kérdés

Illetve egy másik kérdés:


Hová tűnik a fekete lyuk által "beszippantott" anyag? Azt értem, hogy egyszerűen eltűnik, de mégis valamilyen maradványának kellene lennie, nem? Vagy "teleportál" máshová esetleg? Nem értem.



#csillagászat #fekete lyuk #ősrobbanás elmélet
2012. szept. 8. 19:00
 1/6 anonim ***** válasza:
84%

Nem az ősrobbanás miatt, hanem a forgó test mindig gömb alakot vesz fel (a bolygók is kezdetben folyékony halmazállapotúak voltak).

A fekete lyukba szippantott anyag sehová se tűnik. A fekete lyukban van. Ezért nő folyamatosan a térrész gravitációja és szippant be újabb és újabb anyagot.

2012. szept. 8. 19:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
34%

"forgó test mindig gömb alakot vesz fel"


A Holdnak nincs tengely körüli forgása, mégis gömbalakú.

A válasz, a gravitáció. A többi jó.

2012. szept. 8. 19:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
69%

Ha a Hold mindig ugyan azt az oldalát mutatja felénk, akkor mire megkerüli a Földet, akkora a saját tengelye körül is fordul egyet. Szerintem.

A Föld alakját a forgás és a tömegvonzás alakítja ki.

2012. szept. 8. 19:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 Sajtoskifli ***** válasza:
100%

Igazából (ha jól tudom), maga a tömegvonzás miatt lesz gömb alakú. Ebben a formában ugyanis a legkisebb a helyzeti energiája a bolygó részecskéinek, így ez egy stabil pozíció lesz.

A forgásnak inkább olyan hatása lesz, hogy nem tökéletes gömb lesz a bolygó/hold alakja, hanem például a mi esetünkbe pl. geoid.

2012. szept. 8. 21:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 FuriousHUn válasza:

1. mert talán ez a legkényelemsebb alakzat,mivel a mag ahogy vonzza a réaszecskéket,így tudják leginkább körbevenni

(benne van a szóban is "körbe")Bár ezt csak gondolom.

2. elvileg az úgynevezett fehérlyukakon jön ki minden. az anyag meg a fény is,bár mivel még nem láttak iylet,nem biztos hogy van.Bár szerintem van.

2012. szept. 9. 23:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:

A gömb alakot már jól leírták: a gömb a gravitáció számára a legideálisabb alak, így tud minden részecske a lehető legközelebb kerülni a bolygó tömegközpontjához.


A feketelyuk pedig nem egy rejtélyes valami, de legfőképpen: nem lyuk. Éppen ugyanolyan égitest, mint a Föld vagy a Nap - anyagot tartalmaz. Csak éppen olyan irtózatos mennyiséget, hogy a gravitáció minden más ellenhatást legyőz, annyira meggörbítve a teret, hogy még a fény is a lyukban "reked".


Tehát ott is van egy gömb alakú égitest. Valószínűleg a létező legideálisabb gömb alakú, hiszen a gravitáció minden részecskét képes ott már egymásba préselni. És ahogy hullik befelé az anyag, az égitest egyre nagyobb és nagyobb lesz. Ugyanúgy, ahogy a Földbe belecsapódik egy aszteroida, akkor a Föld összes tömege növekszik meg egy aszteroida minusz becsapódási energia tömeggel.

2012. szept. 21. 16:23
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!