Kezdőoldal » Tudományok » Természettudományok » El lehetséges lenne?

El lehetséges lenne?

Figyelt kérdés
Adott egy ember aki párosodik egy csimpánzzal vagy kutyával vagy bármilyen más emlős állattal. Nos, aha megtörténik a párosodás és a másik állat vemhes lesz akkor mi születne? Tehát pár éves korára mennyire lenne intelligens, hogy nézne ki. Kérdésem teljesen elméleti.
2012. szept. 21. 17:25
 1/5 A kérdező kommentje:
*Ez lehetséges lenne? Elírtam, elnézést.
2012. szept. 21. 17:26
 2/5 anonim válasza:

Szia!


A faj legismertebb meghatározása szerint:

"A faj élőlények olyan csoportja, melynek egyedei képesek szaporodni egymással, és termékeny utódokat létrehozni." Wiki


Persze neked nem ez volt a kérdésed, de feltételeztem, hogy ez is segíthet. Tudtommal nem volt még példa arra, hogy ilyesmi történjen és ha valaha is lehetséges lenne (amit kétlek) akkor az olyan hihetetlen, (NAGYON) ritka és egyedi eset lenne, hogy kétlem az előrejelzés lehetőségét.

2012. szept. 21. 17:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:

A kérdés onnan jutott eszembe, hogy olvastam az Indexen ezt a cikket: [link] és a csimpánz-t azért írtam mert egyrészt emberszabású majom, másrészt a rendszertani nemzetségig ugyan abba a kategóriába tartozunk.

Ország: Állatok (Animalia)

Törzs: Gerinchúrosok (Chordata)

Altörzs: Gerincesek (Vertebrata)

Osztály: Emlősök (Mammalia)

Rend: Főemlősök (Primates)

Család: Emberfélék (Hominidae)

Nemzetség: Hominini

Alnemzetség: Hominina

Nem: Ember (Homo)

2012. szept. 21. 18:08
 4/5 anonim ***** válasza:
A hírben ami volt a híradóban is volt nagymacskákról van szó. Ott előfordulhat h véletlenül sikerül életerős utódot létrehozniuk, mert sokkal jobban hasonlítanak egymásra. Az ember és csimpánz (most a te példádat vettem) génje túlságosan különbözik ahhoz h közös utód lehessen (szerintem még csak meg sem tudna termékenyülni a petesejt)
2012. szept. 21. 22:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
Az emberi faj semmilyen más fajjal nem képes utódot létrehozni.
2012. szept. 22. 11:25
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!