Kezdőoldal » Tudományok » Természettudományok » Felvesznek 3 év múlva egyetemr...

Felvesznek 3 év múlva egyetemre, ha nem érettségizek természettudományos tantárgyból?

Figyelt kérdés
Egyelőre csak a természettudományos jegy számít bele a továbbtanulásba, de ha később ez bővül vagy változik, akkor nem fognak felvenni, mert nem érettségiztem?
2012. szept. 24. 21:01
 1/5 anonim ***** válasza:

Ha rábeszéled a parlamentet, hogy hozzanak törvényt, miszerint nem szükséges érettségi a felsőfokú tanulmányokhoz, akkor igen.

(de ha ez megtörténik, akkor azokat a tanulmányokat viszont a józan emberek nem fogják felsőfokúnak tartani - már így is kételkednek néhányan, a mai színvonalat nézve)

2012. szept. 25. 10:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
Merre akarsz továbbmenni? Ha jól tudom, akkor nem lesz kötelező természettudományból érettségizni. De egy emelt szintű érettségi igen!
2012. szept. 25. 20:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim válasza:
Már idénre tervezik, hogy kötelezően kell egy természettudományos tantárgyból érettségizni, szóval mire te odakerülsz, addigra ha csak nem történik csoda, muszáj lesz. Nem tudsz előre tervezni semmit, mert mindig módosítanak. Én 3 évig jogi területre készültem, elvették az állami támogatást, nem tudom mit csináljak, van pár hónapom eldönteni...
2012. szept. 26. 18:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:

A gazdasági kar, a kereskedelem és vendéglátás, a tanító és óvodapedagógusi szak érdekel.

Ajj, de nagyon félek, hogy ez miatt nem fognak felvenni. Választottnak vmelyik gazdasági tantárgyat terveztem, de ha kell természettudományos akkor az a földrajz lesz, mert csak azt tanuljuk 2 évig. Pedig úgy megkönnyebbültem, amikor megtudtam hogy most nem is kötelező. De ha meg később érettségiznék belőle, akkor magamnak kell felkészülni most meg van a sulimban érettségi felkészítő.


Szerintetek tegyek érettségit földrajzból?:(

2012. szept. 29. 10:11
 5/5 A kérdező kommentje:

első válaszoló: csak a természettudományos érettségire céloztam, nem más érettségire.


harmadik válaszoló: nagyon sajnálom, hogy nem sikerült :( én is félek, hogy nem leszek az államilag támogatottak között. és ebben az a rossz, hogy egyre jobban szűkítik. és hiába teszek meg mindent, amit most tudok. lehet, hogy addigra már az is kevés lesz...


második válaszoló: angolból teszek emeltet ősszel. de az osztályfőnököm is azt mondta, h kell majd később a term. tudományos érettségi. :( ami azért is rossz, mert olyannak is kell érettségiznie belőle, aki nem is olyan pályára akar menni.://


köszönöm a válaszokat!

2012. szept. 29. 10:16

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!