Kezdőoldal » Tudományok » Természettudományok » Ti mit gondoltok a Prometheus...

Ti mit gondoltok a Prometheus C. Filmrol?

Figyelt kérdés

Erdekes gondolat hogy idegenek teremtettek minket az is lehet hogy igy volt.

Ti mit gondoltok erről?


2012. okt. 3. 21:47
 1/7 anonim ***** válasza:
100%
Nem gondolom, hogy így volt, de tényleg érdekes ötlet. A film tetszett, örülök, hogy láttam.
2012. okt. 3. 21:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim válasza:
100%
Jó volt a film.
2012. okt. 3. 21:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:

Hmm nekem a film nagyon tetszett, borzongva gondolkoztam el utána a történteken.

Arra jutottam, hogy a film igazából egy keresztény és valláskritika. A filmben többször is megjelenik az alaptalan hit és a buzgó ragaszkodás ezekhez a hitekhez. példának ott van a tény, hogy egy több milliárd dolláros programot feltesznek valamire, ami gyakorlatilag szinte alaptalan. nem akarok nagyon spoilerezni, de a teremtős dolgot már a kérdező lelőtte. Na itt is felvetül a kérdés, hogy ha ők teremtettek a saját másukra (öhm apró bibliai egybecsengés) akkor mi van az evolúcióval és az arra vonatkozó bizonyítékokkal. Természetesen legyintenek a dologra, és meg sem fordul a fejükben, hogy talán értelmetlen odamenni. Továbbá az én kedvenc részem, amikor annyira otthoninak érzik a környezetet a bolygón hogy még a sisakot is leveszik. mindezen túlmenően a film sikeresen modellezi, azt, hogyha tényleg van valamiféle isten, vagy teremtő, az egyáltalán nem biztos hogy jóindulatú, vagy éppenséggel elégedett.

Az író nem annak szánta a filmet, hogy azt sugallja az embereknek, hogy idegenek teremtettek minket, hanem éppen ellenkezőleg. Rá akart világítani arra, hogy örüljünk annak maink van, ne álmodozzunk, vagy imádkozzunk jótevő, mindenható istenekhez, ne bízzunk feltétlen bármiben, és keressünk bizonyítékokat.

szerintem. De minden film máshogy hat más emberekre. Igyekeztem nem spoilerezni, de ha sikerült, akkor remélem inkább meghoztam, és nem elvettem a kedvet a film kapcsán.

Szerintem nagyon jó film volt, tényleg a legjobb amit manapság láttam, bár igaz, a Looperre még kíváncsi vagyok.

2012. okt. 3. 22:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim válasza:
Szerintem jó volt, bár nekem kissé durva, néhány jelenetnél rosszul lettem :/
2012. okt. 3. 23:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim válasza:
Amúgy bővebben kifejtve: néha elgondolkodom azon, mi van, ha tényleg igaz ez és abban a másik galaxisban már jóval fejlettebbek az ottani lények. Mi lenne, ha idejönnének ők és kiderülne, hogy a DNS-ünk uyganazt tartalmazza, amit az övéké. Naggggyon morbid. :D
2012. okt. 3. 23:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim válasza:
Unalmas film volt,csontig lerágott történettel és baromira kiszámítható végeredménnyel.
2012. okt. 3. 23:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim válasza:

Nekem sem tetszett.

Volt benne egy-két izgalmas jelenet,de a film elég hosszú volt,sok üresjárattal.

Rengeteget kellett várni,míg történik valami.

Ez inkább egy előzmény film volt,hosszas magyarázgatásokkal,felfedezésekkel....

Én nagyon hiányoltam a szörnyeket,számomra egyszeri nézésre alkalmas.

2012. nov. 23. 08:40
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!