Kezdőoldal » Tudományok » Természettudományok » Mit jelent a számszomszéd...

Mit jelent a számszomszéd fogalma? Például az 50 esetében. Mi lesz a kisebb tízes számszomszéd? Önmaga vagy a 40?

Figyelt kérdés
2012. okt. 9. 22:55
 1/5 anonim ***** válasza:
Logikusan önmaga nem lehet a szomszédja is egyben.
2012. okt. 9. 23:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
A nevében is benne van, hogy szomszéd. Ha te vagy az 50-es szám, akkor balra tőled lakik a 40-es (kisebb), tőled jobbra pedig a 60-as (nagyobb) számszomszéd.
2012. okt. 9. 23:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:

Pedig a kérdezőnek valóban jogos oka és érve van arra, hogy itt valóban két különböző fogalom keveredik, amelyet érdemes különválasztani, vagy ha még is egy szóval jelöljük őket akkor legalább fogalmilag tudni róluk.


http://www.gyakorikerdesek.hu/tudomanyok__alkalmazott-tudoma..


Valószínűleg két különböző kontextusról van szó, és van egy számszomszéd A verziójú fogalom, és egy számszomszéd B verziójú fogalom. Ezeket különböző feladatokhoz tudjuk felhasználni. Szerencsétlen módon mindkét fogalomra a ,,számszomszéd'' szót használjuk. A két fogalmat nem érdeme egy fogalomba sűríteni valami ad hoc definícióval, mert úgy érdekes algebrai, számelméleti tulajdonságok vesznek el (permanenciaelv megsérülése).


Valamelyik egyetem szakmódszertani tanszékén lehetne megkérdezni.

2014. aug. 25. 20:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
A szigorú számszomszéd és a megengedő számszomszéd fogalmának különválasztásával szerintem megőrizhető az Általad említett tétel, és így az anyag jól tárgyalható marad a premanenciaelv szellemében is, ahogy azt a kérdésedben Te is kívánatosnak tartottad. A részleteket betettem a fenti válaszban linkelt választopikba.
2014. okt. 28. 22:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:

(permanenciaelv)

Jogos az invariánsok megtartása iránti elvárásod, sőt szerintem a konrét 3-os anyag szelleméhez is jobban illik az, ha az Általad felvetett kérdést lekezeljük, legalább magunkban.

2014. okt. 28. 22:59
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!