Kezdőoldal » Tudományok » Természettudományok » A tudosok mire alapozzak azt,...

A tudosok mire alapozzak azt, hogy a szabad akarat csupan illuzio?

Figyelt kérdés

Mik a bizonyitekok es ha igaz, mit jelent?

Hogy csak egy idiota "robot" vagyok es csak azt hiszem, hogy en(tulajdonkeppen az agyam) tudatosan dontok?

Itt most nem gondolok a lelek jelenletere...


2012. okt. 22. 16:15
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
Tudósok??? Szerintem ilyet (természet)tudós biztosan nem mondott! A tudomány ugyanis nem foglalkozik bizonyíthatatlan állításokkal.
2012. okt. 22. 17:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 A kérdező kommentje:
A determinizmusra gondolok.
2012. okt. 22. 17:42
 3/11 anonim ***** válasza:
ok, én tudom, hogy mire gondolsz, de azt hiszem, hogy a determinizmus mellett természtetudósok (legalábbis az utóbbi száz évben) nem álltak ki. Vagy milyen tudósokra gondolsz?
2012. okt. 22. 19:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 A kérdező kommentje:
Tobb fizikai lapban, oldalon lattam ilyesmit, ezert kerdem.... :S
2012. okt. 22. 20:49
 5/11 A kérdező kommentje:

Libet kiserletere gondolok.

Felfedeztek valami tudatalatti folyamatot ami "dont".

Ez akkor most mi?

2012. okt. 23. 22:43
 6/11 anonim ***** válasza:

Nem illúzió. TALÁN azért hiszik ezt mert egy adott döntéshelyzetben végtelen féle döntés áll rendelkezésünkre

(ezekből persze rengeteg döntésnek nagyon kicsi az esélye hogy éppen azt akarod) de ezekből a lehetőségekből csak egy történhet meg egy időben, ezért ez úgy tűnik mintha előre meg lenne írva. Na jó vegyünk egy példát: Kék vagy Piros?

A másik színt is választhattad volna nem? Egy időben egy döntés, nem tudunk kettészakadni ez van...

2012. okt. 25. 16:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 A kérdező kommentje:
Volt egy kiserlet, amiben bebizonyitottak, hogy az agy kb. 0.25 mp-el hamarabb dont, mint ahogy mi cselekednenk, idegi, "tudatalatti" idegfolyamatok soran. Ebbol arra kovetkeztek, hogy a szabad akarat csupan illuzio...
2012. okt. 25. 18:10
 8/11 A kérdező kommentje:

2008-ban egy kutatócsoport már észlelt olyan agyműködési mintákat, melyekből jobban meg lehetett jósolni, hogy az önkéntesek elvégeznek-e egy mozdulatot vagy sem, még mielőtt ezen irányú döntésüknek tudatába kerültek volna.


Tehát a tudatalattink hozza meg a döntéseket. Ha ez tényleg igaz, ez mit jelent?

2012. okt. 25. 18:14
 9/11 anonim ***** válasza:
Az agyban azért történik minden hamarabb mert idő kell még az inger például a végtagjainkba ér.Verted már be a kislábujjad küszöbbe?
2012. okt. 26. 14:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 A kérdező kommentje:
Nem, itt arrol van szo, hogy a "tudatunkba" negyed mp utan jut el. Oda nincs mit utaznia. :))
2012. okt. 26. 17:12
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!