Kezdőoldal » Tudományok » Természettudományok » Ez milyen gomba lehet?

Ez milyen gomba lehet?

Figyelt kérdés
[link]
2012. okt. 23. 20:52
 1/5 anonim ***** válasza:

Valószínűleg gyapjas tintagomba.

[link]

2012. okt. 23. 21:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:

NEM SZAKÉRTŐI VÉLEMÉNY!


(Egy gombahatározót néztem meg, még nem szedtem ilyen gombát soha)


Szerintem gyapjas tintagomba (Coprinus comatus): [link]

HA igazam van, akkor ehető gombáról van szó, aminek fiatal példányai finomak. (A képen egy öreg gomba van)


Amennyiben a megkóstolásán gondolkodnál, mindenképpen vidd el egy gombaszakértőhöz (a legtöbb piacon van általában), a gomba veszélyes üzem.

2012. okt. 23. 21:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:

Igen, egyesek számára tényleg veszélyes üzem, viszont sok tévinformáció van a gombahatározókban is, szándékosan. Például ehető hallucinogén gombákat fogyasztásra alkalmatlannak tüntetnek fel.

Egyébként meg a galócák is fogyaszthatók, például a légyölő galócából nyersen 2 kg az irányadó halálos mennyiség, kiszárítva ez 200 grammra csökken (ez függ a testtömegindextől, májfunkciótól és egyéb dolgoktól, szóval személyenként változó). Ezzel nem azt akarom kifejezni, hogy egyél galócát, hanem hogy bizonyos sámánok e szer hatása alatt voltak. Hatásai a következők:

Nagyon intenzív és emlékezetes álmok (ébredést követően nem felejted el), nagyban növeli az öntudatra ébredést álom közben, többszintes álmok kialakulása (álomban az álom), ez nagyon kellemetlen is tud lenni, mert volt beszámoló 3 szintű álomról, mikor már az egyén kétszer is "felébredt" de valójában még mindig álmodott és a tényleges ébredésnél sem tudta, hogy az valóság, vagy csak egy újabb álomszint. Álmok közben erőteljes időtorzulás is kialakulhat, mikor felkelsz úgy érezheted, hogy napokat, hónapokat, éveket álmodtál pár óra alatt. Valamiért erről nem ír a gombahatározó, csak arról, hogy ha eszel belőle, akkor meghalsz...


A képen szerintem is gyapjas tintagomba látható, és mint említették már nem is fiatal. Volt hozzá szerencsém és nagyon finom levest készítettünk belőle. Azt a javaslatot, hogy mutasd meg gombaszakértőnek, jó ötletnek tartom, elvégre mi nem vagyunk azok és Isten őrizzen, hogy valami bajod legyen tőle.

2012. okt. 23. 22:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 hollófernyiges ***** válasza:
Előző: lehet hogy meglepő, de húszéves kor felett a legtöbb ember nem drogozási célból eszik gombát, vagyis a hallucináció a mérgezési hatásokhoz tartozik :)
2012. okt. 24. 07:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:

Nem szedem le :) itt van a kertben. Szerintem nagyon szép. Bár már szinte az egész kalap visszapördült és fekete lett.


Azt az álomban az álom dolgosat kipróbálnám. Szeretek tudatomnál lenni álmodás közben. Régen gyakoroltam is, akkor ment de már elmaradtam benne, és nagyon ritka az ilyen álmom.

2012. okt. 24. 15:21

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!