Kezdőoldal » Tudományok » Természettudományok » Magyarországra nem jöhetnek...

Magyarországra nem jöhetnek nem? ( foly lent)

Figyelt kérdés
Ilyen szuper viharok mint ami most van Egyesült Államokban
2012. okt. 29. 23:23
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
0%
ilyen nagy húúrikán nem alakulhat ki ha csak nem valami haarp al csinálják de természetileg itt nem tud ilyen kialakulni.
2012. okt. 29. 23:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 A kérdező kommentje:
Akkor jó de egyik ismerösöm ott lakik :( New Yorkban :(
2012. okt. 29. 23:30
 3/11 anonim ***** válasza:
Nekem is New Yorkba lakik az egyik ismerősöm, eddig folyamatosan beszéltem vele Skype-on de aztán hirtelen kijelentkezett. Gondolom elment nála az áram :(
2012. okt. 30. 00:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 A kérdező kommentje:
:( :( nem lennék ott az biztos :(
2012. okt. 30. 00:07
 5/11 anonim ***** válasza:
Hát én sem lennék ott. Folyamatosan követem a neten a fejleményeket. Csak most már megyek aludni. Holnap lesz mit olvasni a neten.
2012. okt. 30. 00:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 A kérdező kommentje:
Idökép. hu gondolom én is követem :)
2012. okt. 30. 00:30
 7/11 intrepid ***** válasza:
0%
Én odamennék tudósítani, annyi mindent megúsztam már életemben, proaktív lehet az őrangyalom. Azt a néhány kellemetlenséget megérné, hogy híres leszek.
2012. okt. 30. 01:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 A kérdező kommentje:
hát menjél :)
2012. okt. 30. 01:54
 9/11 anonim ***** válasza:

Hurrikánok az óceán felett, az egyenlítőhöz közel alakulnak ki. Nem tudom pontosan hogy működik, de a víz párolgásának fontos szerepe van a jelenség fenntartásában. Amikor a hurrikán kiér a szárazföldre, akkor rövidesen megszűnik.


A hurrikánok vmi miatt mindig nyugatnak, északnyugatnak tartanak, ezért az Atlanti Óceán felett képződők a Karib-Szigeteket és az USA keleti, délkeleti partvidékét érintik elsősorban. Általában már attól elgyengülnek, hogy hidegebb vizek fölé érnek, sokuk el sem éri a szárazföldet. Kifejezetten ritka, hogy észak felé olyan messzire eljussanak, mint most a Sandy.


A Csendes Óceán felett képződő hasonló viharokat sokszor Tájfunnak hívják. A jelenség ugyanaz, csak a név a japán nyelvből jön. Ők is mindig nyugatra vagy észeknyugatra tartanak, Japánt, Kína délkeleti partvidékét esetleg a Fülöp-Szigeteket érintik.


Magyarország nem óceánparton van, tehát ide nem jön hurrikán. Ebben egész biztos lehetsz.


Hadd kérdezzek egyet én is:

Soha nem hallottam hurrikánról a déli féltekén. Miért van ez? Létezik, csak ritkább? Vagy nem is létezik hurrikán a déli féltekén egyáltalán? Ha nem, miért nem? Ha csak ritkább, miért ritkább?

2012. okt. 30. 09:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
Azért itthon is voltak már hatalmas nagy viharok. Gondolj csak a 2006.-ai tűzijátékra (Augusztus 20.) vagy 2010 májusára amikor a Zsófia mediterrán ciklonra.
2012. okt. 30. 11:15
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!