Kezdőoldal » Tudományok » Természettudományok » Ki hogyan publikálna egy új...

Ki hogyan publikálna egy új csillagászati elméletet?

Figyelt kérdés
Van egy elméletem, merre keressük az univerzumban az intelligens lényeket. Hogyan tudnám úgy publikálni azt, hogy az elméletem, az én nevemmel kerüljön a tudománytörténelembe(nem tudom, mennyire érthető ez így, hogy mit is szeretnék)?

#csillagászat #űrkutatás #intelligens lények
2012. okt. 30. 16:28
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:
100%

Az intelligencia keresésére rengeteg már létező elmélet van. Őszintén szólva erősen meglepne, ha a te elméleted, még nem létezne. Első körben tisztázd, hogy valóban egy teljesen új, eddig még ismeretlen módon/helyen keresnéd-e az idegeneket. Ha ez megvan, és tényleg új a dolog, megfelelő csillagászati vonalakon előadhatod a dolgot. Keress olyan embert aki valamilyen szinten elismert csillagász. Vitasd meg a dolgot vele, és ha lát benne fantáziát bizonyára támogatni fog. Ez előtt meg tedd meg hogy elmondod olyan embereknek (mindenképp több embernek) akikben megbízol, és adott esetben igazolják hogy Te ekkor és ekkor előadtad már az elképzelésedet. Aztán már megy magától a dolog, főleg ha tényleg beválna a javaslatod, és eredményes is lenne. De van egy olyan megoldás is hogy te magad kezdesz neki a keresésnek. Ha így leszel sikeres, nyilván senki nem fogja elorozni az eredményeidet.


Hajrá.

2012. okt. 30. 17:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 anonim ***** válasza:
Amúgy, senki nem tart vissza, hogy te magad csillagásznak tanulj. Akár szakdolgozati téma is lehet, amit szeretnél a nevedhez kötni. Ez maximum időben kicsit elhúzódik, ha történetesen nem csillagászatot tanulsz perpill, de megvalósítható.
2012. okt. 30. 17:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/17 2xSü ***** válasza:

Sajnos nagy valószínűséggel az elméleted tudományosan értéktelen. Ha esetleg mégis, akkor elnézést kérek, de általában az szokott lenni, hogy van egy laikus, akinek nagyon jó a fantáziája, hiszen a fantáziának nem szabnak gátat a tudományos ismeretek, hiszen azokkal nem rendelkezik.


Egyébként annyi, hogy nyomtatott, nyilvános formában kell megjelentetned az elméletedet. Akár egy internetes oldal, sőt akár a GYK is lehet a publikálás helyszíne, ha egyértelműen meghatározható belőle a személyed. De általában valamilyen nyomtatott sajtóban, TV-ben, rádióban megjelentetett publikáció az igazi, hiszen internetes oldalt sokan tudnak „hamisítani”. Bár egy nagyobb oldal, köszönhetően a keresők, és web archivumok tevékenységének, pont olyan nehezen hamisítható, mint egy folyóirat.


Ha nagyon komolyan gondolod a dolgot, akkor előbb érdemes konzultálni egy „szakemberrel”. Kezdetben akár ez lehet a volt fizika tanárod is. Ha valami gond van az elméleteddel, akkor rá fog mutatni. Vagy játszhatunk olyat is, hogy leírod privát üzenetben az elméleted egy olyan részét, amiből az egész elmélet még nem következtethető ki, de pl. meg lehet mondani, hogy egészen pontosan milyen jellegű az a mérés, vagy adat, amiből meg lehet állapítani, hogy egy adott hely az univerzumban milyen eséllyel lakott intelligens élettel. Pl. rádióhullámokat kell mérni? Vagy sűrűséget? Vagy fényt? Vagy mit?

2012. okt. 30. 17:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/17 2xSü ***** válasza:
Illetve még érdemes az elméletedben szereplő kulcspontoknak jól utánanézni, hogy nehogy a spanyol viaszt találd ki, illetve ne az legyen a reakció a publikációdra, hogy felsorolnak 1000 olyan weboldalt, ahol más már felvetette az ötletet, majd szépen bebizonyították az ötlet használhatatlanságát, illetve a tárgyi tévedéseket, hiányosságokat.
2012. okt. 30. 17:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/17 anonim ***** válasza:

Ez a téma egyébként sem puszta csillagászat, sőt, csak egy kis része az. Van biológiai, fizikai, kémiai, matematikai és pszichológiai vonatkozása. Komoly, multidiszciplináris tudás kell ahhoz, hogy itt labdába lehessen rúgni.


Ehhez pedig nem elég a GYK-n megszerzett tudás és az azok alapján felállított elmélet.

2012. okt. 30. 18:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/17 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat!

Az előző kommenthez: ahhoz hogy egyéb tudományok is foglalkozni tudjanak a dologgal, először meg kell találni az intelligens lényeket, és ez nem jön egyből az elméletemből, a keresésük hosszú időbe is telhet, amit szerintem a csillagászoknak kell megtenni, ezért gondoltam hogy csillagászati elméletről van szó.

2012. okt. 30. 19:27
 7/17 A kérdező kommentje:

A többi hozzászóláshoz:

Annak, hogy én, mint gépészmérnök, kutassam az univerzumot, elég kevés az esélye. Az elméletem kivitelezéséhez igen komoly műszerpark kell, például olyan, mint a Hubble űrteleszkóp. Egyszerű otthon használható távcső ehhez kevés volna, például a fényszennyezés miatt, stb. Már ezzel is sokat elárultam az elméletemből..:).

Az eddigi elméletek mindegyikéről bebizonyosodott már, hogy tévutak? Hol lehet ilyen elméleteket olvasni?

2012. okt. 30. 19:55
 8/17 anonim ***** válasza:

A publikálás egyszerű dolog. Sajnos téged senki nem fog komolyan venni, ezért kár is próbálkoznod. :D Ugyanakkor nem reménytelen a dolog. Magyarországon is többen foglalkoznak asztobiológiával, és az ő segítségükkel menni fog. Ezt úgy kell csinálni, hogy megírod az elméleted összefoglalóját maximum fél A4 oldal terjedelemben, és ezt elküldöd az adott kutatónak. A legvalószínűbb, hogy megmondja, hogy komplett baromság amit írsz, és reménytelen a dolog. Ekkor nyilván igaza van, és tényleg baromság. Ha mégis kiderülne, hogy nem baromság, akkor segítségével kidolgozzátok az elmélet részletet megfelelő tudományos igénnyel. Nyilván angolról van szó ugye. Ha a mnkával megvagytok, akkor kettőtök nevében, közösen elküldhetitek egy szaklapnak. (a szakember abban is segítséget tud nyújtani, hogy melyik lapba küldjétek el a többezer közül) Mivel az egyik szerző (nem te) tudományos hitelét már vélhetőleg több publikáció megalapozta, így az újságnál érdemben foglalkozni fognak az elméleteddel. Ekkor az újság szerkesztőjének döntése alapján a kéziratot más szakembereknek küldik ki bírálatra, akik eldöntik, hogy alkalmas-e a publikációra vagy sem.


Ha esetleg attól tartassz, hogy az a szakember téged kijátszva, sajátjaként publikálná az elméeted, és emiatt te nem vagy hajlandó azt senkivel sem megosztani, javaslom fordulj pszihiáterhez, mert a paranoia tüneteit korai fázisban eredményesen lehet kezelni. Ellenkező esetben a szellemi pusztulás vár rád, mint néhány önjelölt zsenire (Fekete Gábor atomfizikája pl.).

2012. okt. 30. 21:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/17 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat!

Igen rögösnek tűnik az út, úgyhogy várok a publikálással. Talán a gyermekem majd megteszi, ha letisztul a világ. Egyébként is van ennél sokkal fontosabb probléma is, például az aszteroidák és üstökösök veszélye, ami ugye nemcsak szellemi pusztulást idézne elő. Milyen érdekes, hogy az emberiség mégsem kezeli kiemelt helyen a problémát. Dollár százmilliókat költenek holmi idióta politikai kampányokra, fegyverkezésre, ahelyett, hogy hathatós óvintézkedéseket kezdenének kidolgozni a becsapódások ellen. Mire is mennénk azzal, ha rátalálnánk a lényekre, nem igaz ;)?

2012. okt. 31. 05:50
 10/17 anonim ***** válasza:
Azért az nem úgy van! Az aszteroidáktól nem kell annyira félni, a kráternyomokból ki lehet találni, hogy kb milyen gyakorisággal következik be ilyen katasztrófa.... ha a vaósz1nűség kellően kicsi nem érdemes sok pénzt rákölteni. Pláne, ha nagyon kicsi a sikeres elhárítás esélye.
2012. okt. 31. 06:06
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!