Kezdőoldal » Tudományok » Természettudományok » Szerintetek a fizikai törvénye...

Sanyika01995 kérdése:

Szerintetek a fizikai törvények az univerzum más részeiben is érvényesek? Szerintem nem

Figyelt kérdés
2012. nov. 10. 19:40
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
84%

Mert hülye vagy. Szerinted máshol nincs tömegvonzás, termodinamika, energia- és tömegmegmaradás, viszkozitás, reális gáz állapotegyenlete és még sorolhatnám?

Vagy van valami konkrét amivel ezt tudnád igazolni? Aligha...

2012. nov. 10. 19:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:

Szerintem igen.

De ha nagyon bölcs választ akarok adni, akkor: nem tudom.

Szerinted miért nem?

2012. nov. 10. 19:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:

Milyen tapasztalatok alapján kellene feltételezni, hogy máshol más tövények szerint működnek a dolgok? Mert a megfigyelhető univerzumban a gravitácó ugyan úgy működik... A spektroszkópiás megfigyelések alapján a csillagokban a földiből levezethető kvantummechanikai szabályok érvényesek.


Szóval?

2012. nov. 10. 21:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 A kérdező kommentje:
Szerintem van olyan hely ahol nem érvényesek az általunk ismert fizikai törvények
2012. nov. 11. 18:41
 5/14 anonim ***** válasza:

Extrém gravitációs helyzetekben (fekete lyuk, neutroncsillag) biztosan nem a mi fizika tudásunk szerint történnek az események.

Szerintem előbb-utóbb felderítjük ezeket a területeket is.

2012. nov. 11. 20:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:

"Szerintem van olyan hely ahol nem érvényesek az általunk ismert fizikai törvények"

Tudom, ezt már kijelentetted. Azt kérdeztem, hogy milyen tapasztalat alapján feltételezed ezt.

2012. nov. 12. 00:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:

Ez nem a fizika témakörébe tartozó kijelentés, hanem egy empirikusan nem alátámasztható állítás. A fizika csak olyan tartományokról tehet kijelentéseket, amelyekről rendelkezünk ismeretekkel.


Egyáltalán, tekinthetünk-e az univerzum részének olyan tartományt, amelyekben nem érvényesek am mi fizikai törvényeink? Milyen értelemben része az a tartomány a mi univerzumunknak?

2012. nov. 12. 10:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:

"Szerintem van olyan hely ahol nem érvényesek az általunk ismert fizikai törvények"


Nincs ilyen hely. Az ismert univerzumot ugyanaz az anyag alkotja 13.6 milliárdfényévnyire is mint itt. Ugyanazok a természettudomány, a fizika törvényei mint itt. Nincs okunk feltételezni, hogy mások lennének a körülmények ott, mint itt.


De ha szerinted ez nem így van, úgy halkan megkérdezem. Hol a határ ameddig érvényes, és ahonnan már nem? Mondjuk 10 km innen mérve? Esetleg 1 millió Km, vagy 10 fényév, vagy 1 milliárd fényév? És miért pont annyi amennyi, és mitől függ ez a határ? Kapiskálod már, miért nem (lehet) igaz a feltételezésed?

2012. nov. 12. 11:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 A kérdező kommentje:
Hát a feketelyukban tuti hogy nem érvényesülnek! és honnan tudjuk hogy nincs-e olyan bolygó amely teljesen más mint a többi?
2012. nov. 14. 20:43
 10/14 anonim ***** válasza:

"Hát a feketelyukban tuti hogy nem érvényesülnek! és honnan tudjuk hogy nincs-e olyan bolygó amely teljesen más mint a többi?"

Na bakker, kénytelen vagyok harmadszor is megkérdezni: Miért gondolod, hogy "tutira" nem érvényesek a földön meghatározott fekete lyukakra vonatkozó törvények? Egyébként minden bolygó más, mint a többi... mit jelent az, hogy teljesen más? banán alakú és karamell fagyiból van?

2012. nov. 14. 21:06
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!