Kezdőoldal » Tudományok » Természettudományok » A nem gyorsulo ürhajo szükségk...

A nem gyorsulo ürhajo szükségképpen a sulytalanság állapotában van ez igaz?

Figyelt kérdés

2012. dec. 6. 15:59
1 2
 11/16 anonim ***** válasza:

" súly az, amivel a test az alátámasztást nyomja vagy a felfüggesztést húzza"


Az a baj hogy nem fizikában hanem hétköznapi elképzelésben gondolkodsz!


Ajánlom neked és a többieknek lenti oldal alapos áttanulmányozását!

Remélem tudtok angolul és megértitek hogy mi a különbség a konyhanyelv súlytalansága és a fizikai értelemben vett súlytalanság között!


[link]


Úgy gondolom amit ott írnak aki nem fogadja el azt itt még annyira sem lehet majd meggyőzni!!!

2012. dec. 7. 10:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/16 anonim ***** válasza:

" súly az, amivel a test az alátámasztást nyomja vagy a felfüggesztést húzza"


Az a baj hogy nem fizikában hanem hétköznapi elképzelésben gondolkodsz!


-Hö? Ez van a fizikakönyvben :) Definíciókon nem érdemes vitatkozni, tehát ha szerinted más a súly és a súlytalanság definíciója, akkor az olyan értelemben vett súlyra nyilván más összefüggések érvényesek.


Az angol terminológia némileg zavaros, például "zero gravity"-nek is nevezik a súlytalanságot. Magyarul világos a helyzet, nézd meg a magyar Wikipédián a súly definícióját. Onnan idézve:

"Ha a = −g, akkor a test a súlytalanság állapotában van." Azaz a szabadon eső test súlytalan.

2012. dec. 7. 19:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/16 anonim ***** válasza:

Részemről feladtam hogy értelmet mutassak olyannak aki nem ért.

Még annyit hoy akit érdekel a téma és nem elvakultan a magáét hajtogatja az olvasson ebbe bele! Nagyon érdekes:

[link]


Foglalkozik a súllyal, abszolút súlytalansággal stb.


Bár a konyhanyelveseknek beleköthetnek de szerintem jól magyaráz így ajánlott.

2012. dec. 8. 02:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/16 anonim ***** válasza:

[link]


-Ez vicces! Meg elgondolkodtató is, hogy ma, amikor ezekre a kérdésekre van tökéletes működő magyarázat, miért fejleszt ki valaki saját szóhasználatot és fizikát.

"Az erőt ugyanis, mindig a tömegek közvetítik, közvetlen objektív felületi kölcsönhatás által." Pont hogy az is elektromágneses "távolhatás", ha elég közelről nézzük, meg ugye a gravitáció, magerők, stb. szóval pont fordítva igaz. Amúgy tele van a szöveg nem definiált fogalmakkal, (szubjektív térfogati módon - ez pl. wtf), szóval érthetetlen.

2012. dec. 8. 10:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/16 anonim ***** válasza:
A súlytalanság állapotában az a test van, amire csak gravitációs erő hat. Akkor is súlytalan, ha gyorsul. A benne utazók ugyanígy súlytalanok, mert együtt mozognak az akár gyorsuló űrhajóval.
2012. dec. 17. 18:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/16 kori80 ***** válasza:

Nem kell mindenbe a formalitások miatt belekötni! A súlytalanság az nem valami szakszó már elnézést, inkább amolyan konyhanyelv a laikusoknak, mert egy szakértő meg sem kérdezi, hogy akkor itt-ott van-e súlytalanság. Nem úgy, mint a súly meg a tömeg.

Akkor vagy súlytalan, ha köznapi nyelven szólva nem érzed a saját súlyodat. Na most hogy is lehet érezni a súlyt? Ha az alátámasztást nyomod, vagy a felfüggesztést húzod. Így lehet érezni a súlyt, mert ekkor a tárgyak kölcsönhatnak, összenyomják a bőrt a talpadon, húz téged a heveder mondjuk falmászás közben stb...

Nem tudom, ti milyen értelemben használjátok a súlytalanságot, de abban megegyezhetünk, hogy pl. a Nemzetközi Űrállomáson (ISS) az van. Na most, az ISS-en gravitáció is van (bezony van, nem is kicsi). De az ISS folyamatosan zuhan, mégpedig úgy, hogy olyan nagy az oldalirányú sebessége, hogy gyakorlatilag elesik a Föld mellett, mielőtt becsapódna, és így marad fent, de folyamatosan zuhan, vagy mondjuk úgy szabadesik.

Szabadesés közben a tested részecskéire ugyan akkora gyorsulás hat, ezért azok egymáshoz képest nem mozdulnak el, emiatt azok nem is nyomják össze és nem is húzzák szét egymást. Ezért nem érzed ott azt, hogy erő hat rád.

A gravitáció az egy távolba ható erő, valójában a mező húz téged de azt nem érzed. Más erőknél pedig egy tárgynak kell téged nyomnia, vagy húznia amit érzel (például ha a padló ellentart a súlyodnak). Ekkor az erő átmegy a testeden, úgy, hogy a részecskéid nyomják egymást.

Felhajtóerőnél teljesen más van, az nem igazi súlytalanság, mert a tested ugyan lebeghet, de a belső szerveid közben ugyan úgy nyomják egymást, mint álló vagy fekvő helyzetben.

2014. aug. 28. 04:14
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!