Kezdőoldal » Tudományok » Természettudományok » Valaki tudná nekem elemezni...

Nnikolettaa kérdése:

Valaki tudná nekem elemezni Spanyolország éghajlatát? Sürgősen kellene!

Figyelt kérdés
pontos adatok kellenének,öv,övezetbeli elhelyezés,napsütés(napsütéses órák száma etc.), szél(szél irány,szélrendszer etc.),hőmérséklet(évi középhőmérséklet,kedvező\nem kedvező etc.),csapadék(évi csapadék mennyiség,diagramok etc.) és ezekről minden..

#Spanyolország #éghajlat öv\övezet #éghajlati jellemzés
2012. dec. 8. 16:31
 1/2 anonim válasza:

Spanyolország klímáját négy főbb részre oszthatjuk:


mediterrán: esős tavasz és ősz. Mérsékelt nyár kellemes hőmérséklettel.

Legmagasabb hőmérsékleti rekordok: Murcia 47,2 °C, Malaga 44,2 °C, Valencia 42,5 °C, Alicante 41,4 °C, Palma de Mallorca 40,6 °C, Barcelona 39,8 °C.

Legalacsonyabb hőmérsékleti rekordok: Gerona -13,0 °C, Barcelona -10,0 °C, Valencia -7,2 °C, Murcia -6,0 °C, Alicante -4,6 °C, Malaga -3,8 °C.

kontinentális: hideg tél (gyakori havazásokkal északon), forró nyár.

Legmagasabb hőmérsékleti rekordok: Sevilla 47,0 °C, Córdoba 46,6 °C, Badajoz 45,0 °C, Albacete és Zaragoza 42,6 °C, Madrid 42,2 °C, Burgos 41,8 °C, Valladolid 40,2 °C.

Legalacsonyabb hőmérsékleti rekordok: Albacete -24,0 °C, Burgos -22,0 °C, Salamanca -20,0 °C, Teruel -19,0 °C, Madrid -14,8 °C, Sevilla -5,5 °C.

óceáni: Az észak-atlanti partvonal mentén. Csapadékos tél, mérsékelt, hűvös nyár.

Legmagasabb hőmérsékleti rekordok: Bilbao 42,0 °C, A Coruña 37,6 °C, Gijón 36,4 °C.

Legalacsonyabb hőmérsékleti rekordok: Bilbao -8,6 °C, Oviedo -6,0 °C, Gijon és A Coruña -4,8 °C.

szubtrópusi: A Kanári-szigeteken. A hőmérséklet 18 és 24 °C között mozog az egész év során.

Legmagasabb hőmérsékleti rekordok: Santa Cruz de Tenerife 42,6 °C.

Legalacsonyabb hőmérsékleti rekordok: Santa Cruz de Tenerife 8,1 °C.

Forrás: [link]

2012. dec. 9. 09:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 A kérdező kommentje:
köszönöm szépen! ezt én is megtaláltam már,keresgéltem rengeteget,de például olyan nincs is benne,hogy mennyi a csapadék mennyiség mm-ben mérve,vagy a szelekről sincs benne túl sok minden.
2012. dec. 9. 19:26

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!