Kezdőoldal » Tudományok » Természettudományok » Szűznemzés lehetséges embernél?

Szűznemzés lehetséges embernél?

Figyelt kérdés
2009. aug. 20. 15:21
1 2
 11/19 anonim válasza:
31%
Meg a választ is egyedül csak ő érti:D Azért valamennyit érteni ám belőle..:D
2009. aug. 26. 09:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/19 anonim ***** válasza:
72%
én értem :D na jó én biosz szakos vagyok
2009. szept. 1. 15:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/19 anonim válasza:
93%
"Általában a sperma találkozik a petével, a DNS a DNS-el, megtörténik a buli, a sejtek osztódnak és kilenc hónapra rá megtörténik az öröm. Így megszokott. Szokatlan esetben viszont a petesejtnek lehet két természetben előforduló génmutációja, amik nem jönnek ki egymással. A Kalciumszint spontán megugrása előkészítheti sperma nélkül is a petesejtet a megtermékenyítésre és egy osztódási hiba miatt a petesejt kettéválhat férfi DNS nélkül is. Parthenogenesis. Egy gyerek apa nélkül. Embereknél eddig csak elméletben létezett, nem bizonyították."
2010. okt. 4. 12:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/19 anonim válasza:
100%

Szűz Mária esetében biztosan nem szűznemzésről van szó, hiszen ebben az esetben lányt kellett volna világra hoznia.

Fiú csak akkor születhet, ha a hiányzó y-kromoszómát a férfi ivarsejtje biztosítja. A hím iversejt (xy) 23 kromoszómája egyesülve a nöi ivarsejt (xx) 23 kromoszómájával adja az új egyedet, akinek 46 kromoszómája van (xx-xy), mint minden embernek, mégpedig a 23-23 kromoszóma kombinációjának megfelelően.

Szűznemzéskor a női ivarsejt (haploid ovum) megduplázza önmagát és a kettő női ivarsejt (xx-xx) együtt (diploid ovum) hozzák létre az új egyedet. Ebben az esetben azonban hiányzik az y-kromoszóma, ami nélkül nem születhet fiú.

Szűz Mária fiút szült, nem pedig lányt. Ezért az ő esetében nem lehet szó szűznemzésről.

2010. dec. 19. 17:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/19 anonim válasza:
89%
Sok volt a Dr. House? :D
2017. nov. 16. 22:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/19 anonim válasza:
77%
A szűznemzéshez nemkell hím ivarsejt csak pete. Ennyi. Ilyen pl. a legtöbb medve állatka. Sok nagyokos barom dobálóznak szakszavakkal azt, azt se tudják merre vannak arcal. Vicc
2018. márc. 3. 13:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/19 anonim válasza:
6%
Az előttem írónak válaszolva: A szűznemzésből született egyed minden esetben hím. Jézus története pedig azért nem szűznemzés mert ott isten adta a magot.
2018. márc. 3. 13:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/19 anonim válasza:
100%
Barbara Wood: Bölcsődal c. könyve erről szól, regény formájában. Az írónő alaposan utánajárt a témának, orvosokkal is konzultált, a könyvben történteket valós események alapján írta. Én épp most olvasom, emiatt is találtam rá itt erre a kérdésre :)
2019. okt. 1. 21:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/19 anonim válasza:
100%
De Szűz Máriának is belement a Szentlélek vagy hogy....igaz nem lennt. Szűzen csak úgy lehet teherbe esni ha ahol kijön a menstruációs vér oda bemegy egy férfi betesejt. Mondjuk mit tudom én elmész a strandra, valaki kutatta a víz alatt és félre van csúszva a bugyit és belemegy.
2021. aug. 11. 23:27
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!