Kezdőoldal » Tudományok » Természettudományok » Út kiszámítása?

Út kiszámítása?

Figyelt kérdés
Van egy test, megadott tömeggel (m). Ismerem a test sebességét (v0), valamint azt h x út megtétele után (vízszintes asztalon) megáll (v) és a csúszási súrlódási együtthatóját. A kérdés, mekkora utat tesz meg a test (s)? Próbáltam több nyomon elindulni, de mindig megakadok, olyan mintha, hiányozna még egy adat. Gondoltam a K kiszámítására (K=a/l*m*g), de az idő (t) nélkül a gyorsulás kiszámítása nem lehetséges. A nyomóerő (Fny) szintén a gyorsuláson (ami itt persze lassulás) bukik el. Van valami olyan képlet amihez elég a megadott adat?
2012. dec. 13. 14:48
 1/6 anonim ***** válasza:
s=v²/(2μg)
2012. dec. 13. 15:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:
Váo ez jó lehet! Milyen címszó alatt kereshetnék erre a googleben? Ilyen a tankönyvben sincs :D
2012. dec. 13. 15:14
 3/6 A kérdező kommentje:
megnéztem, a mértékegység egyszerűsítésből tökéletesen kijön a méter :D ez csúcs
2012. dec. 13. 15:17
 4/6 A kérdező kommentje:
Ja és persze nagyon köszönöm!
2012. dec. 13. 15:18
 5/6 anonim ***** válasza:

Szívesen.

A tankönyvekben általában csak alapképletek vannak, de egy kis gondolkodással kihozható belőlük. Itt leírtam részletesen, hogy hogyan:

http://www.gyakorikerdesek.hu/tudomanyok__termeszettudomanyo..

2012. dec. 13. 15:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:
Köszönöm. Ha megkaptuk volna órán a μ képletét sikerült volna, de erre kellett volna keresnem a google-n. Egyébként nem azért nem adták meg, mert ez a munkatételben van, amit később veszünk?
2012. dec. 13. 16:05

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!