Kezdőoldal » Tudományok » Természettudományok » Hogyan működik a pumpás...

Igabcsy kérdése:

Hogyan működik a pumpás folyékonyszappan adagoló?

Figyelt kérdés

Tudom, el kell fordítani és lenyomni. De arra lennék kíváncsi, hogy pontosan milyen fizikai megoldással? Láttam már olyant amibe volt egy rugó, de rugó nélkülit is.

Most éppen elromlott ami itthon van, és tudom nem drága, csak én egy kíváncsi természet vagyok. És nem jövök rá, hogy mitől szívja fel a folyadékot. Illetve most éppen mitől NEM szívja?


2009. aug. 26. 20:08
 1/4 anonim ***** válasza:
100%
Amikor az előző nyomásnál elengeded, akkor a vákuum hatására már felszívja előre (ez az ami a rúgónál szokott maradni). Ha megnyomod, akkor az előzőleg felszívott szappan jön ki.
2009. aug. 26. 20:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:

köszi a választ. Mondjuk erre gondolhattam volna.

Bár még mindig nem értem, hogy most mitől nem szívja fel amikor elengedem. Nem látom, hogy el lenne törve vagy megrepedve. Márpedig ha nem szívja, akkor valszeg nincs vákum. Miért nincs? Mert valahol bemegy a levegő. Vagy rosszul gondolom? Más is lehet az ok?

2009. aug. 26. 23:17
 3/4 anonim ***** válasza:
Lehet, hogy öregedik a rúgó, vagy valahol ereszt az a kis "tartály".
2009. aug. 27. 14:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
77%
Nincs vákum a tartályban, hanem túlnyomás van. Amikor lenyomod a szelepet, levegőt pumpálsz a folyadék fölé, és ez a túlnyomás "kergeti" ki a szappant, amikor visszaengeded.
2009. aug. 27. 14:16
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!