Kezdőoldal » Tudományok » Természettudományok » Sporteseményeket szeretnék...

Sporteseményeket szeretnék vizsgálni. Az alábbi értékekkel rendelkezem: A Csapat B Csapat Győzelem Győzelem Vereség Vereség Döntetlen Döntetlen Illetve, hogy ezeket az eredményeket mikor játszotta. Lehet ezek alapján?

Figyelt kérdés

1. Hogyan tudom excelben kiszámolni, pl. hogy A Csapat minden hányadik meccsét veszíti el ?

2. Hogyan tudom excelben kiszámolni, hogy a következő meccs az A Csapat eddigi statisztikája alapján (figyelembe véve, hogy minden hányadik meccsét veszti el,döntetlenezi, nyeri meg és figyelembe véve a tényadatokat is) valószínűleg milyen végkimenetelt eredményez A Csapatnak (Pl. Esély a döntetlenre: 20 %, Esély a vereségre: 20%)

3. Ha ezt kiszámolom B Csapatara is, hogyan tudom összehasonlítani A Csapat következő meccsének valószínű eredményét, B Csapat következő meccsének valószínű eredményével és hogyan tudok ebből egy A és B Csapatra vonatkozó %-os esélyt megadni a következő meccsre (Esély hogy A Csapat nyer: 60 % Esély, hogy B Csapat nyer 20%, Esély a döntetlenre: 20 %), persze ezt is excelben értve.


Példa:


Mainz – Stuttgart


Mainz:


Győzelem 6

Döntetlen 1

Vereség 3

10



Meccsek 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11

Győzelem Vereség Győzelem Vereség Győzelem Vereség Győzelem Győzelem Döntetlen Győzelem ?

Győzelem %

Döntetlen %

Vereség %

Suttgart:


Győzelem 8

Döntetlen 1

Vereség 1

10



Meccsek 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11

Győzelem Győzelem Győzelem Vereség Győzelem Döntetlen Győzelem Győzelem Győzelem Győzelem ?

Győzelem %

Döntetlen %

Vereség %



Remélem tud segíteni nekem. Hogy tudom ezeket az értékeket kiszámolni? Melyik függvényt tudom erre alkalmazni excelben illetve a függvény működésére is szükségem lenne, mert csak alapismereteim vannak meg.



2013. jan. 28. 14:11
 1/1 anonim ***** válasza:
Ilyen az, amikor hosszabb a kérdés, mint maga a válasz.
2021. szept. 19. 01:15
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!