Kezdőoldal » Tudományok » Természettudományok » Vajon a csimpánzok és az...

Vajon a csimpánzok és az emberek DNS-e közti hasonlóság bizonyítja a közös eredetet?

Figyelt kérdés
Gondoljunk egy Porsche-ra és egy bogárhátú Volkswagen-re. Mind a kettõnek léghûtéses, négyhengeres farmotorja van, független felfüggesztése, két ajtaja és elsõ csomagtartója. Ezen kívül sok más egyéb tulajdonságuk is hasonló ('homológiák'). Miért van ennek a két merõben különbözõ autónak olyan sok közös vonása? Mert közös tervezõjük volt! Az, hogy két dolog külsõleg vagy belsõleg (biokémiailag) hasonló, még egyáltalán nem bizonyítja, hogy közös õstõl származnak.
2013. febr. 19. 15:35
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
81%
a hasonlatod megmosolyogtató, a következtetésed még jobban (a közös ős a tervező volt, ha már a te logikádat követjük, így nem cáfolsz, hanem megerősítesz)
2013. febr. 19. 15:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
6%
Jól mondod kérdező! Nincs evolúció, Isten teremtett minket a 6. napon! Hogy honnan tudom? A Bibliában ez van írva! Ez elég bizonyíték?
2013. febr. 19. 16:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 A kérdező kommentje:
mocskolódjatok csak trollok
2013. febr. 19. 17:24
 4/11 anonim ***** válasza:
bocs, én nem mocskolódtam, teljesen komolyan vettem a kérdésed, csak kicsit mosolyogtam azon, hogy magadat cáfolod (mélyebben bele sem mentem, mert veled ellentétben én nem értek hozzá)
2013. febr. 19. 17:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
És a Porsche-ra és egy bogárhátú Volkswagen-re mért van ráheggeszteve egy fél MÉH telep? Ugyanis erről van szó, az emberi genom tele van hulladék adattal, mint ahogy más élőlényeké is. Mert ugye erről van szó, ott a ló, 64 kromoszóma, ott a hegyi zabra, 32 kromszóma, és utódot tudnak létrehozni, mégha steril is. Ezek szerint a ló genom kb fele kapásból fölösleges! Én ilyesmit terveznék tuti letagadnám, sőt, lehet, hogy ez a válasz: Isten tervez aztán tagad:D
2013. febr. 19. 17:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 Tom Benko ***** válasza:
Mindkét autó alapvető funkcionalitását ugyanazok a dolgok (pl. motor) látják el, amiket egyetlen ember tervezett, szóval a funkcionalitást tekintve bizonyítja a közös őst.
2013. febr. 19. 18:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
Elfajult ez a "troll" kifejezés manapság, az újabb idők ifjai már szótárból sem ismerik a szarkazmus szót. Ennyi erővel az oximoron kérdésed is vagy csak trollkodás, vagy ennyire szűklátású és alulinformált vagy!
2013. febr. 19. 18:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 Doruss ***** válasza:
De nem ez az egyetlen bizonyíték a csimpánz és az ember közös eredetére. De ezt nem egyszerű elmagyarázni így, szóval érdemes lenne beleásnod magad jobban a dologba. Ajánlom a könyvtárat. De tényleg :)
2013. febr. 19. 19:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:

"Vajon a csimpánzok és az emberek DNS-e közti hasonlóság bizonyítja a közös eredetet?"

Pusztán a hasonlóság nem. Az a tény, hogy jobban hasonlít a DNSünk a csinpánzéra, mint mondjuk a lóéra, vagy egy amőbáéra, már igen. Ezt nem értik meg az IDsek: az, hogy a szekvenciális hasonlóságok korrelálnak a más módszerekkel megállapított genetikai távolsággal, nemcsak, hogy alátámasztja, de bizonyítja is az evolúciót. Tervezés esetén ez nemhogy nem törvényszerű, de egyenesen kontraindikatív. Pláne, ha a rendszertani csoportokon áthúzódó hibák örklődését nézzük. Azzal a ID tényleg csak azt tudja csinálni, mint más igazán erős bizonyítékkal: nem vesz róla tudomást. :-D

2013. febr. 19. 20:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:

Röviden: igen.

A hosszú választ pedig nem értenéd.

Amúgy, ha trollkodni jöttél ide, akkor rossz helyen jársz. Itt gondolkodni szokás.

2013. febr. 20. 20:26
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!