Kezdőoldal » Tudományok » Természettudományok » Tényleg igaz, hogy a Pécsi...

Tényleg igaz, hogy a Pécsi Egyetemen talán megtalálták a rák ellenszerét?

Figyelt kérdés
Úgy hallottam, hogy találtak egy módszert, amely eddig állatokon kipróbálva az összes rákos sejtet elpusztította. Mit gondoltok erről?

2013. márc. 2. 15:50
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
Sajnos nem. Amúgy sem csak egy fajta rák van, így nem valószínű, hogy egy szerrel gyógyítani lehetne mindet.
2013. márc. 2. 15:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 A kérdező kommentje:
Tudom, hogy nem egy fajta rák van, de a kísérletek során az összes fajta rákos sejtet sikerült 'kiiktatni' állítólag!! Nem különböző kemikáliákkal, hanem azt hiszem, az egészséges sejtek által termelt anyagokkal!
2013. márc. 2. 15:53
 3/12 anonim ***** válasza:
A szkeptikus fórumon olvastam erről valahol, nem működik, vagy nem úgy, ahogy mondod. Azt hiszem arról volt szó, hogy a kis lombikokban lévő rákos sejtet megölik, ami viszont nem sokat jelent, ilyen közegben ha sóval leszórja az ember, szerintem még abba is belepusztul.
2013. márc. 2. 16:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
18%
A rák ellenszerét soha nem fogják megtalálni, mivel demográfiai és világgazdasági katasztrófához vezetne ha hirtelen megnőne az idősek/társadalom által eltartottak száma.
2013. márc. 2. 17:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 Doruss ***** válasza:
54%

Az előzőnek igaza van, nem beszélve arról, hogy a sok hatástalan, fölöslegessé vált gyógyszer gyártói mind tönkremennének.

Egyébként erről hallottam, szerintem működne. Inkább az a gond, én úgy tudom, hogy hogyan juttassák be úgy a szervezetbe, hogy célzottan tudjon működni és a rákos sejtekig eljusson.

2013. márc. 2. 19:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
100%
Baromság, már megnőtt az idősek száma. Valamin például, ahogy Carl Sagan is utalt rá, ha jól emlékszem, ha minden rákbeteget meggyógyítanánk, akkor se nőne drámaian az átlagéletkor, az illetők egy két éven belül nagy valószínűséggel így is úgy is meghaltak volna másban.
2013. márc. 2. 19:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
Azt mondod ha lenne biztos modja a rak gyogyitasanak nem emelkedne az atlageletkor? :D mondjuk ehhez nem kell diploma.
2013. márc. 2. 23:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
A ráknak nincs ellenszere és sosem fogják megtalálni. Genetikailag be van építve minden sejtbe, épp azért, hogy ne éljünk túl sokáig, mert akkor kihalna a faj.
2013. márc. 3. 04:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
Mivel a rákos betegségek aránya magasabb az idősebb korosztályban, gondolom számottevően magasabb, emiatt sok hatása nem lenne, ha mind meggyógyulna. Egy 50-60 éves rákosnak valószínűleg nem csak a rák lesz az egyetlen egészségügyi problémája, simán elviheti más is, mondjuk egy szívinfarktus, vagy agyvérzés. Persze tekintve, hogy minden betegséget kutatnak, független laborok is, amiket esetleg olyan cégek támogatnak akik tojnak rá, hogy mi lesz az általuk kifejlesztett gyógymód következménye a demográfiai adatokra, csak a profit motiválja, meg némi pr segélyezés, így persze, folyamatosan nőni fog az átlagéletkor.
2013. márc. 3. 12:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 Napsugar11 válasza:
A rákos betegeknek táplálékkiegészítőket készítő céget megkeresve azonban hamar kiderült: a közösségi hálón olvasható szöveg egy öt évvel ezelőtti kutatási eredményen alapul, s azon is helytelenül. A cég új kutatási eredményeiről valóban tartott egy sajtótájékoztatót még október elején, s korábban valóban kísérletezett infúzió előállításával, ám a most megjelent bejegyzés mégsem igaz.
2013. márc. 10. 22:06
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!