Kezdőoldal » Tudományok » Természettudományok » A kétrés-kísérletből tényleg...

A kétrés-kísérletből tényleg AZ következik?

Figyelt kérdés
Néha olvasgatok ilyesmit, próbálok figyelni, jó képzelőerővel, időt szánva gondolkodásra is... Miért olyan biztos, hogy a megfigyelőtől függ az eredmény? Hol a kölcsönhatás? Nem sokkal-sokkal valószínűbb, hogy a mérőeszköz van kölcsönhatásban az elektronunkkal? Egyáltalán hogy néz ki a cucc, amivel végzik a kísérletet? Ugyanaz akkor is, ha figyelem a rést, és akkor is, ha nem? Tényleg az van, hogy ha nem érdekel, melyik résen megy át, akkor interferenciás eloszlás szerint csapódik be? Egyáltalán mitől van az, hogy egyesével indított elektronok becsapódási helyét jegyezve interferenciaképet kapunk? Nem számít az időpont? Egyszerre van mind, és hatnak egymásra? (interferálnak egymással, függetlenül attól, hogy nem egyszerre lettek küldve) Hogy van ez?

2013. márc. 18. 23:52
1 2 3 4 5 6 7
 41/65 Wadmalac ***** válasza:
Pedig nagyon bizonygatta, aztán linkeltem valamit és csönd lett. :)
2013. márc. 21. 14:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 42/65 Wadmalac ***** válasza:
2013. márc. 22. 08:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 43/65 anonim ***** válasza:

Wadmalac!


Én voltam az, aki bizonygatta a fénysebességes dolgot :)

De félreértettél.

Én nem azt bizonygattam, hogy az "információ-terjedés" a két részecske között véges (fény-) sebességű, hanem azt, hogy hiába történik meg "végtelen sebességgel", nem tudjuk a változás által hordozott információt "azonnal" kinyerni, tehát ilyen módon egyelőre nem lehetséges a fénynél gyorsabb kommunikáció.


Persze lehet, hogy én értelmeztem rosszul valamit, javítsatok ki, ha így van.

2013. márc. 22. 11:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 44/65 anonim ***** válasza:
100%

Mondjuk a vitapartnerednek igaza volt annyiban, hogy az információátvitel, ami a kvantumteleportáció lényege, valóban csak legfeljebb fénysebességgel történhet, így maga a kvantumteleportáció is tulajdonképpen legfeljebb csak fénysebességgel történhet. Amit Alice mér a maga részecskéivel, annak hatása természetesen azonnali Bob számára, de egész addig, amíg Alice át nem küldi a klasszikus csatornán a bitjeit, ezzel Bob nem tud mihez kezdeni.


Teleportálni anyagot a tér egyik pontjáról a másikra - és a teleportáció kifejezés eredetileg ezt jelenti - nem tudunk. A kvantumteleportáció egy kvantuminformatikai fogalom és csak információ átvitelét jelenti kvantumrendszerek segítségével, amihez óhatatlanul szükséges egy klasszikus csatorna is, s emiatt az információátvitel effektív sebessége nem lehet a fényénél nagyobb.

2013. márc. 22. 11:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 45/65 anonim ***** válasza:
Köszönöm a megerősítést.
2013. márc. 22. 12:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 46/65 Wadmalac ***** válasza:

Értem a logikáját a dolognak, de ez csak azt jelenti, hogy most nem tudunk így információt kiolvasni, maga a jelenség ettől még "időtlen".

Ezzel nyitva hagyja a fénynél gyorsabb információ-átvitel lehetőségét, az információ azonnal ott van, de az azonnali kinyerése MÉG megoldatlan. Itt a kinyerésnek szerintem ELVI akadálya nincs, pillanatnyilag is csak technikai van, és ezt a fénysebesség, mint határsebesség elvben sem akadályozza.

Az, hogy ez NEM az anyagi teleportáció, én is tisztában vagyok, ezt írtam feljebb is, számomra erre a jelenségre nem is igazán fekszik a teleportáció kifejezés.

2013. márc. 22. 12:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 47/65 anonim ***** válasza:
100%

Wadmalac,


Két különböző dologról beszélsz. Az összefonódott részecskéken végzett mérés hatása azonnali. De ekkor információ még nem továbbítódott, csak az állapotok egy keveréke. A fogadó félnek négy lehetséges állapot közül kell kiszűrnie azt, amit át akartak küldeni neki. Ehhez kell az a két klasszikus bit. Enélkül elvileg is lehetetlen a dolog, nem csupán technikailag.

2013. márc. 22. 13:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 48/65 Wadmalac ***** válasza:
Kell hogy legyen vmi logikai kiskapu, semmi fizikai akadályt nem látok.
2013. márc. 22. 13:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 49/65 anonim ***** válasza:
100%

Akkor tanulj egy kis kvantummechanikát, az a fizikai akadály.


Az információ a 4 bittel továbbítódik, nem a kvantumméréssel. A kvantumteleportáció lényege nem a fénysebességnél gyorsabb, hanem a lehallgatásbiztos információátvitel.

2013. márc. 22. 13:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 50/65 anonim ***** válasza:
Bocs, 2 bittel, nem 4-gyel.
2013. márc. 22. 13:26
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!