Kezdőoldal » Tudományok » Természettudományok » Van olyan anyag aminek az...

Van olyan anyag aminek az elektromos es magneses jellemzoi is negativak? Es olyan aminek a toresmutatoja is?

Figyelt kérdés
2013. márc. 20. 15:08
 1/7 anonim ***** válasza:

A törésmutató nem lehet negatív. Hiszen olyan anyag nincs, amiben a fény sebessége nagyobb volna, mint a vákuumbeli sebessége.


maci

2013. márc. 20. 15:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:

negatív törésmutatójú anyag létezik, az un. metaanyagok közé tartozik. valójában nem egy anyag, hanem egy speciális felületi struktúra, ami a pl. látható tartományban (de van olyan is, ami a radarok működési hullámhosszainak tartományában) negatív törésmutatót ad. ez nem azt jelenti, kedves maci, hogy a fény benne gyorsabban fog haladni, hanem azt, hogy be sem lép az anyagba.


így működik a láthatatlanná tevő köpeny is.

[link]

2013. márc. 20. 15:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:

"...így működik a láthatatlanná tevő köpeny is..."


Helyesen:


így fog működni a láthatatlanná tevő köpeny is. (már ha lesz ilyen valaha ;)


Gondolom végigolvastad a cikket:


"Pontosabban már meg is csinálták, de egyelőre még csak a mikrohullámú tartományban....,...Sajnos jelen megvalósításban csak kis frekvenciatartományokban működik ez az effektus, de már vannak olyan kísérletek, amelyek többrétegű technológiát alkalmaznak, bár kicsit másképp. Mindenesetre, ami késik nem múlik, várható hogy valamilyen minőségben hamarosan felbukkannak a 3D, 3-700nm tartományt lefedő objektumok..."


Szóval fenntartom, nincs ilyen anyag egyelőre.


Azért érdekes a cikk, köszönet érte!


maci

2013. márc. 20. 16:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:

Van ilyen anyag. én nem vagyok valami profi optikából, nem az a szakterületem, de emlékszem hogy előadáson volt errről szó érdekességképpen, a graféneknél.


és mit értesz az alatt, hogy negatív mágneses és elektromos tulajdonságok? melyik tulajdonság? van egy pár

2013. márc. 20. 16:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:
azt tudom h van metaanyag, de azt még nem nagyon lehet csinálni.. csak nagyon kicsibe.. am igazából egy oldalon olvastam, és kitettem a kérdést, h lehet e valami könnyebben megvalósítható anyagot csinálni, ami olyan mint a metaanyag.. az oldal: [link]
2013. márc. 20. 17:45
 6/7 anonim ***** válasza:

kedves maci a cikk 2009-es. azért ezt linkeltem, mert hirtelen ez tűnt a legrészletesebbnek. azóta történt egy s más.

[link]

pl.: [link]

2013. márc. 21. 12:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:

Hát engem nem győzött meg ez sem:


"Először demonstrálták sikeresen amerikai kutatók egy tárgy tökéletes elrejtését újonnan kifejlesztett eszközükkel, amely láthatatlanná tett a mikrohullámok számára egy centiméteres nagyságrendű hengert."


Ez még mindig mikrohullám, nem fény....


"Mindez végső soron láthatatlanságot eredményez, a megkötés annyi..., ...ez a módszer pedig nem teszi lehetővé, hogy olyan mennyiségben készítsék el őket, hogy azokból a kisebb laboratóriumi bemutatók tárgyán kívül a gyakorlatban is használható eszközök, például szuperlencsék vagy láthatatlanná tévő öltözékek válhassanak."


Fenntartom tehát továbbra is, még mindig nincs ilyen anyag :P


maci

2013. márc. 21. 13:04
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!