Kezdőoldal » Tudományok » Természettudományok » Az időutazás valaha is meg...

Az időutazás valaha is meg fog valósulni?

Figyelt kérdés
Vagy vannak manapság erre irányuló kutatások?
2009. szept. 17. 10:19
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
41%

szia!

Az időutazás képtelenség, ha arra célzol, hogy visszafele lehetne -e menni. Egyszerűen nem lehet, fizikai képtelenség. Visszafele az időben vagy filozófiai - vallási - pszichológiai úton juthatunk.

Előre fele: Hát Einsteinből kiindulva (ami csak elmélet), kell egy fénysebességnél gyorsabb űrhajó, és nagyon messze el kell menni, na most az időtávlatok miatt, ha ilyen gyorsan elmész nagyon messzire, és visszajössz, elméletileg itt a Földön sokkal több idő telt el, mint a te utazásod. Ebben persze benne van az a hátborzongató érzés, hogy az ember, ha ezt megvalósíthatná gyakorlatban - visszajön, eltelt hogy egy minimális időtávlatot mondjak - hatvan év - és nem lehet visszamenni!! Gondoljunk csak bele.

Erről amúgy leginkább az elméleti fizikán belül vannak tanulmányok, és filozófiai művek.(Ha érdekel a téma ironikus változata: nézd meg az Idiocrazy c. filmet)

2009. szept. 17. 10:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
Kutatások még nincsenek, majd talán 100-150 év múlva. Ebben a században a fő pénzköltési cél sajnos a háború. Ha érdekel az időutazás, tudom ajánlani a "Darkest of Days" című PC játékot. :D
2009. szept. 17. 10:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
Az időben előre se lehet utazni, csupán az inerciarendszerek időjének a múlási sebességét lehet változtatni, sebességgel, vagy tömeggel(gravitáció). Az időutazás ellenérveként az időparadoxont is szokták emlegetni. (Ha visszamész a múltba és megölöd magad, akkor hogyan mentél vissza?) Ez a probléma megoldható lenne,pl. ha visszaérkeznél, akkor már más lett a jövő, vagyis onnantól egy "párhuzamos" idődimenzióba lennél, és nem befolyásolná a jövőd a múltat.
2009. szept. 17. 11:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
100%
Eistein elképzelései nem csak elméletek maradtak. Ha a fénysebességhez közeli sebességgel mennél(szó sincs fénysebességnél gyorsabb sebességről), akkor te körülötted lassabban telne az idő, mint pl. a földön, vagyis nálad eltelt pl. 1 nap addig a földön 1év. Csak addig amíg a földhöz képest mozogsz olyan gyorsan. Ha elérnéd a fénysebességet akkor megállna az idő a te rendszeredben. És mi van ha túllépnénk? (Elméletileg lehetetlen).
2009. szept. 17. 12:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
100%
Elsőnek: Nem meghaladni kell a fénysebességet, hanem megközelíteni. Mármint ahhoz, h időben előre fele tudj menni. Ha a fénynél gyorsabban mennél, pont hogy inkább akkor történne időutazás a múltba: a te inerciarendszeredből tekintve korábban érkeznél meg az óhajtott helyre, mint ahogy elindultál :). Szerintem.
2009. szept. 17. 13:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim válasza:
0%
Az én magánvéleményem hogy mi belül vagyunk a lineális nézőpontunkal ,egy mechanizmus megítéléséhez az öszes összetevőt ismernünk kellene.Hiányos információkból logikai gondolatmenettipusainkal feldolgozva. bizonyos okokozati összefüggések alapján,a mi tudat és szeméjiségfejlődésünk szempontjából, most erre a rendszermechanizmuslefojásra van szükségünk, nemkell vizsgálnunk hogy mimódon tudnánk hibagerjesztéseket kreálni az időfojamatban.
2009. szept. 17. 19:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
az időutazás?? szerintem vársz kB 150-200 évet akkor lehetséges hogy szóba hozzák az elméletet,szerintem meg...
2009. szept. 17. 19:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:

ma 13:19 vagyok.

Nekem az a vízióm, hogy az első időgép-prototípus 2096-ban fog megépülni :D.

2009. szept. 17. 21:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:

Elvileg nincs kizárva, bár ez felvet jópár olyan problémát, amineik a megoldását még nem ismerjük. Illetve egy használható méretű átjáró (féreglyuk) fenntartásához sem kis energiát kellene befektetni, szóval nem valószínű, hogy valaha is megvalósul gyakorlatban.

De tessék a könyvtár fizika-polcait végignézegetni, sok érdekes, témába vágó könyvvel találkozhatsz.

2009. szept. 20. 15:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
nemrég volt egy műsor valamelyik okosító csatornán, azért írom így mert nem tudom melyiken a 3 közül, hogy van olyan aki jelenleg is kutat ebben a témában, nem csupán elméletben, én az illetőről még addig nem hallottam (ami persze semmit se jelent), de a műsorban fejtegették az elméleteket olyanok is, akik előttem se ismeretlenek, és elismert fizikusok, szal nem humbuk műsor volt...
2009. szept. 25. 14:03
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!