Kezdőoldal » Tudományok » Természettudományok » Szerintetek lehetséges lesz...

Szerintetek lehetséges lesz valaha is az, hogy egy gyereknek két apja legyen?

Figyelt kérdés
Ha jól tudom, olyat már lehet, hogy egy gyereknek 3 vérszerinti szülője legyen. ( [link] ) De én arra gondolok, hogy női DNS ne kerüljön bele, csak 2 férfié. Vélemény?

2013. ápr. 8. 00:43
1 2 3
 11/22 anonim ***** válasza:
87%

Kiemelted a kérdést, tehát további válaszokat vársz. Tessék: Szerintem soha nem lesz lehetséges, néhány éven belül pedig biztosan nem, főleg Magyarországon. Úgyhogy ne reménykedj...


Az előző válaszokkal kapcsolatban pedig: definíció kérdése, hogy mi természetellenes és mi nem az. A homoszexualitás megtalálható az embereknél és néhány állatfajnál, ilyen értelemben nem természetellenes, de a szaporodási ösztönt, az utódnemzést figyelembe véve már az.

2013. ápr. 19. 01:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/22 anonim ***** válasza:
54%

"szaporodási ösztönt, az utódnemzést figyelembe véve már"


a kettőt ne keverd. ha valaki meleg és szeretne gyereket, akkor van ösztöne. ha pedig az utódnemzés hiánya természetellenes, akkor a meddők is természetellenesek.

2013. ápr. 19. 10:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/22 anonim válasza:
59%
A meddőségek általában egészségi okokra, vagy rendellenességre vezethető vissza. Én megértem, h aki meleg az természetesnek veszi, de aki a lovakkal csinalja, kisgyermekekekkel nekik is természetes, csak hát ezt a társadalom még jobban elítéli.
2013. ápr. 19. 10:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/22 anonim válasza:
100%

Elég komoly szinten állunk már a géntechnológiában, én is épp ezt tanulom.

[link]

Nem, nem kell lenézni, mert indexes cikk. Elő kell keresni az eredeti tanulmányt. Google.

Szóval, igen, lehetséges lesz, és nem is a oly távoli jövőben. A kérdés csak az "erkölcs".

2013. ápr. 19. 12:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/22 anonim ***** válasza:
81%

@ 12.:


<"szaporodási ösztönt, az utódnemzést figyelembe véve már"


a kettőt ne keverd. ha valaki meleg és szeretne gyereket, akkor van ösztöne. ha pedig az utódnemzés hiánya természetellenes, akkor a meddők is természetellenesek.>


Olyannyira nem keverem a kettőt, hogy nem is választottam szét, kvázi egységként kezeltem. (Nincs közöttük az ÉS kötőszó.)

Megpróbálom másképp leírni, egy kis magyarázattal:

A nemi ösztön célja eredetileg az utódnemzés, azaz a szaporodás, ezzel pedig a fajfenntartás volt; az állatoknál ez jelenleg is így van, és ez az ösztön náluk csak időszakosan működik. Az embernél viszont állandóan működik az ösztön, és az évszázadok-évezredek folyamán változás történt a célt illetően: már nem ez az elsődleges, azaz háttérbe szorult.

De ez nem azt jelenti, hogy szét lehetne választani az ösztönt és az eredeti/elsődleges/egyik célját, hiszen a cél kizárólag meghatározott feltételek és körülmények között valósulhat meg: két különböző nemű ember részvételével. Tehát itt ok-okozati összefüggés van: egy férfi és egy nő között a nemi ösztön - normális esetben - szükséges és elégséges feltétele az utódnemzésnek.


A kivétel, azaz a "nem normális eset" a meddőség, ami ugyebár a szervezet valamely részének nem megfelelő működése; a WHO értelmezésében az egészség (részleges) hiánya a betegség. A meddők tehát nem természetellenesek, hanem egyszerűen betegek.


A nemi ösztön irányultsága tehát döntő az utódnemzés mint cél elérését illetően; azonos neműek közötti szexuális kapcsolatban evidensen kizárt a szaporodás, tehát ilyen értelemben természetellenes a homoszexualitás.

2013. ápr. 19. 20:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/22 A kérdező kommentje:

Hát szerintem a szexnek nem egyedüli célja az utódnemzés, állatoknál sem:

[link]


Másrészt pedig a homoszexualitás nem lehet természetellenes, mert a természet része: több száz állatfajnál figyelték már meg. Szóval, nem emberi találmány. :)

2013. ápr. 21. 00:31
 17/22 anonim ***** válasza:
77%

Kérdező, ki állította azt, hogy EGYEDÜLI cél lenne az utódnemzés? Vagy hogy a homoszexualitás csak az embernél figyelhető meg?

Olvasd el még néhányszor a válaszomat, légy szíves, addig, amíg meg nem érted; és ne magyarázz bele olyasmit, amit én nem írtam.

Ha pedig feleslegesen használtál vesszőt az első mondatodban, amitől megváltozott az értelme, akkor sem releváns, mivel egyetlen egy állatfaj áll szemben kivételként a több százezerrel, ez teljesen jelentéktelen arány.

2013. ápr. 21. 01:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/22 anonim ***** válasza:
38%
egyetlen??? konkréten 1500 [link]
2013. ápr. 21. 12:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/22 anonim válasza:
55%
Jó hát valamivel muszáj nyugtatgatni a lelkület. De azért nem cserélnék velük még ha természetesnek is tartják.
2013. ápr. 21. 13:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/22 anonim ***** válasza:
68%
Ebben az esetben a természetes filozófiai fogalom, természettudományos szempontból, tekintve, hogy nem az ördög vagy isten keze munkál a háttérben és jelenleg is létező, látható jelenség így a homoszexualitás a természet része.
2013. ápr. 21. 21:53
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!