Kezdőoldal » Tudományok » Természettudományok » Legkésőbb hány éves korban/kor...

Legkésőbb hány éves korban/korig érdemes eldönteni hogy valaki kutató szeretne lenni?

Figyelt kérdés

2013. máj. 6. 10:45
 1/10 anonim ***** válasza:
100%

Hát erre nincs határ. Legkésőbb a BSC dimplomádig, akkor maradj MSC-re, majd onnan keress egy doktori képzés.

Pesze BSC diploma közben is kérdemes kutatni, felhasználni TDK lehetőségeket stb.

2013. máj. 6. 10:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 A kérdező kommentje:

köszönöm:))

És meg tudnád mondani hogy milyen irányba kellene továbbtanulni,ha a kémia,a biológia és a földrajz érdekelne?

Mert néhány helyen lehet olvasni hogy informatikából is képbe kellene lenni csakhát az nekem nem nagyin megy....:S

2013. máj. 6. 11:02
 3/10 anonim ***** válasza:
Hát a kutató nem azt jelenti, hogy te földrajzot, biológiát, informatikát és kémiát is kutatsz. Egy kutató egy adott szakterületen kutat, mely az előbb említett tárgyak valamelyikének csupán töredéke, hisz van belőlük megannyi terület. Aki kutató akar lenni az egyrészt mehet alapszakokra, mint biológia, kémia, fizika stb., de végezhet gyógyszerészeti, orvosi egyetemet is például, sőt a jelentős kutatók nagy része gyógyszerész és orvos volt.
2013. máj. 6. 11:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 Pendulum92 ***** válasza:

Én Szegeden tanulok Környezettan szakon, BSC után alkalmazott környezetkutató lesz a végzettségem. MSC után pedig okleveles.


A szak maga érdekes, minden természettudományt tanulunk. Legerősebben a kémiát vesszük, és majd ezután a földrajzot. Persze van fizika, biológiai is, például állatszervezettan, ökológia. Azt szeretem ebben a szakban, hogy ez ilyen természettudományos, univerzális képzés, mindenhez érteni fogsz valamennyire, és majd később egy területhez jobban, amit választasz.


Szokták mondani, minél élesebb a fejszéd, annál mélyebben tudsz a fába vágni. Kellenek geológusok, kémikusok, biológusok is, de egyre jobban szükség lesz, aki az összes természettudományt össze tudja fogni, mint egy tolmács :)

2013. máj. 6. 11:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
100%

Végső soron halálod előtt is lehetsz még kutató, tehát nincs évhez-korhoz kötve.


Nyilván minél előbb döntesz róla, annál több időd lesz az adott tudomány terület kutatására/ művelésére.

2013. máj. 6. 13:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
100%
Kémia, biológia és földrajz: legyél földtanos, abban mindegyik benne van. Bár vegyész és biológus szakon is érintenéd a két másik témát.
2013. máj. 6. 19:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 A kérdező kommentje:
köszönöm szépen a válaszokat:))
2013. máj. 6. 20:04
 8/10 anonim ***** válasza:
Vannak, akik már általánostól kezdve erre készülnek, szakkörökbe járnak, tanulmányi versenyeken vesznek részt, növényeket, bogarakat gyűjtenek, madárgyűrűző táborokba járnak. Nyílegyenes az útjuk az egyetemig. És vannak, akik csak 17-18 évesen kezdenek érdeklődni a tudományos munka iránt. Egy biztos: ez a halálig elkísér, igazi szenvedéllyé válik.
2013. máj. 6. 20:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
Botanikai kutatás: 45 éves korában váltott valaki, aki kertészmérnök volt addig. És ma az egyetemen tanít.
2013. máj. 6. 20:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
Bármikor nekikezdhetsz, de szerintem jó, ha már középiskolában rájön az ember, hogy ilyen irányba szeretne menni (az egyetem első 1-2 féléve könnyebb is lesz).
2013. máj. 7. 17:37
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!