Kezdőoldal » Tudományok » Természettudományok » Orvos szeretnék lenni. Mit...

Orvos szeretnék lenni. Mit tegyek ha kémiából csak 4-es vagyok? 13/L

Figyelt kérdés

2013. máj. 12. 08:53
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
100%
Tanulj többet, járj különórákra. Később, ha valóban orvos leszel megtérül az amit most rááldoztál.
2013. máj. 12. 08:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 Simon0211 ***** válasza:
100%
Kezdj el plusz órákat rászánni odahaza és leülni a kémiakönyv mellé. Ha így se megy akkor kérj segítséget szüleidtől vagy kémia tanártól. De az h milyen orvos leszel, nem az határozza meg h hányas voltál kémiából 13 évesen :)
2013. máj. 12. 09:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 Flector 67 válasza:
100%
Nekem nehéz volt a kémia, ezért felvételiztem fizikából:)
2013. máj. 12. 09:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 anonim ***** válasza:
94%
Hát tanulni kell. Már nem azért de 7.-es vagy 8.-os lehetsz. Akkor kb. ilyeneket tanultok, hogy a víz folyadék, meg a szén-dioxid mérgező. Egy emelt kémia nem egészen ilyen.
2013. máj. 12. 10:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 anonim ***** válasza:
100%
Még nem kell pánikolnod. Egyrészt 5 év múlva kell jónak lenned most még nagyon fiatal vagy. Másrészről pedig az orvosin a kémia azért túlélhető és ahogy előttem írták van lehetőséged fizikából vizsgázni helyette. Az emelt szintű kémia messze a legnehezebb az összes közül, úgyhogy ezt az opciót lehet érdemes lenne majd kihasználnod, de ahogy mondtam annyira messze van ez még neked, addig bármi történhet. 7.ben 4-es voltam bioszból aztán mégis produkáltam olyan emelt bioszt ami majd megszólalt :D Szóval nyugalom, nem kel pánikolnod.
2013. máj. 12. 10:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 A kérdező kommentje:

Köszi mindenkinek! :)

A fizika sokkal jobban megy/érdekel mint a kémia.

Utolsó:

Gratulálok!(:

Egyébként mennyire kell majd az egyetemen?

2013. máj. 12. 10:32
 7/16 anonim ***** válasza:
100%

Orvosin a kémia? Elsőben talán van valami Orvosi kémia ahol megtanítják az alapokat. Nem vészes... Utána már csak biokémia van ami nem az az echte kémia.

Én gyógyszerésznek tanulok és nálunk gusztustalanul sok kémia van, ami ráadásul még nehéz is. Szervetlen, szerves, fizikai kémia, kolloid kémia, analitikai kémia... ja és nekünk is van biokémiánk. Ez a nehéz nem az orvosi kémia :D

2013. máj. 12. 14:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 Flector 67 válasza:
Azért gyógyszerésznek illik is tudni a kémiát...
2013. máj. 12. 14:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 anonim ***** válasza:
100%

Mondtam én az ellenkezőjét egy szóval is? :D

Roppant kreatív hozzászólás volt :D

Csupán megjegyeztem a kérdezőnek, hogy az orvosin annyira nem életfontosságú a kémia, ellentétben a gyógyszerész képzéssel.

2013. máj. 12. 14:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 A kérdező kommentje:
Köszönöm! :)
2013. máj. 12. 14:43
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!