Kezdőoldal » Tudományok » Természettudományok » Mibe hal bele konkrétan az...

Mibe hal bele konkrétan az ember, ha levágják a fejét, vagy fejbe lövik?

Figyelt kérdés
A szíven lövés vagy döfés világos, de a fej esetében nem nagyon értem. Tudtok magyarázatokkal segíteni?

2013. máj. 24. 18:10
 1/7 anonim ***** válasza:
Mondjuk hogy az agya nem kap oxigént?
2013. máj. 24. 18:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
14%

Cső.

Fejbe lövéstől azér hal meg mert nem látja a golyót.

Fejlevágástól azért hal meg mert nem tud többet enni és inni és éhen és szomjan hal.

2013. máj. 24. 19:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
75%

A lövéskor egy hatalmas lökéshullám szétdobhatja a vérereket szerintem.


Értem, arra gondolsz, hogy nem létfontosságú az agy. Ez látszik amúgy rengeteg emberen... :D


Az agyhalottak is élnek, de vegetatívan. Volt olyan, hogy agy egy része, van hogy nagy része elhal, de mégis a többi átveszi részben, vagy egész jól az elhaltak funkcióit.

Lővésnél a vérér nyomáscsökkenése a fő ok, már ahhoz, hogy vegetatív se éljen tovább.


De az éhenhalós válasz is jó :D

2013. máj. 24. 20:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 homo ludensz ***** válasza:
100%
A tarkón lövésnél a nyúltagy olyan roncsolódást szenved hogy a halál 100%. Akasztásnál is a gerincvelőbe ékelődött agy nyúlványt roppantja el a hóhér azért teker egyet a megfeszített alany fején.
2013. máj. 24. 20:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
64%

Én már nagyon sok videót láttam, ahol drog cartelek, terroristák levágják emberek fejét, és ezt meg lehet nézni jó minőségben, közelről..

amikor elkezdik vágni a fejét, és elvágták a légcsövet, akkor nagyon erőteljesen a tüdő levegőt akar "beszívni" magába, de a kiömlő vér miatt szinte csak vér megy be, és ezt hallani is. Szóval ha elég lassan csinálják, akkor rohadt sok vér képes belemenni a tüdőbe.. és közben el is vérezhet is, elég hamar.

2013. máj. 24. 21:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
100%

Nézz utána lövési kísérleteknek a neten, van sok videó. Vagy lassított felvételt nézz, ahol ballisztikai zselébe lőnek, vagy olyat, ahol gyurmaszerű anyagba és nem kell lassított felvétel. van pár pillanat, mikor hatalmas lyuk lesz a ballisztikai zselében, majd összecsapódik. Ez azért van, mert a lövedék átadja a mozgási energiáját a körülötte lévő szöveteknek, szinte beton keménységűre préselve azt. Bár a koponya bemeneti nyílása nem tágul akkorára, mert a csont nem rugalmas, azt áttöri. Az agyat viszont a koponya falának préseli, ezt a szövetek nem viselik el károsodás nélkül, a neuronok nem tudnak többé kommunikálni egymással, már ha "életben maradnak". Ez azért baj, mert minden irányítás megszűnik. Megszűnnek a reflekszek, mind az akaratlagos, mind az akaratlan. Azaz a kezedet nem tudod felemelni, mert nincs ahol megszülessen a parancs, ugyanígy a légzés is leáll, és szinte majdnem minden. Persze a kalibertől és csőtorkolati energiától valamint a lövedéktől is függ, ugyanis pár szerencsés ember túlélt már fejet ért lövést. Gondolom ez érthető.

Ha eltávolítják a fejet a testről, akkor is hasonló a helyzet, bár mint az előző leírta, a mód sem mindegy. Igaz, ha kellően lassan csinálják, a fulladás lesz a halál fő oka. Gyors esetben ugyanaz, mint amit írtam a lövésnél.


Leegyszerűsítve olyan, mintha egy működés közben lévő számítógép processzorába belevágnál egy kést. Hiába nem sérül más, a gép akkor is használhatatlan lesz. kb így tekints az agyra is ilyen esetben.

2013. máj. 25. 00:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
67%

Ilyen h.lye kérdés nincs még 1. Segítek levezetni abból, amit értesz:

A szíven döfést érted? Miért akkor mibe hal bele az ember? Talán nem jut többé vér az agyba, ami pár percen belül halált okoz? Jé a kulcs ebben az agy. Ha az agy megszűnik működni, azt nevezzük biológiai halálnak. Ha szétrobban egy beérkező lövedék miatt, szerinted működik még?

Másik h-lye kérdésted is levezetem:

Ha levágják a fejét valami szerencsétlennek, honnan a sok vér? Csak nem a nyaki artériákból, ami a vért szállítja az agynak? Nem jut vér az agyba és ami benne van is kifolyik az elvágott vénák miatt, ugyan az az eset, vagy rosszabb, mint a szíven döfés, ami meg "világos" a számodra. Nehéz volt?


A saját vértől való megfulladás jó vicc. Attól hogy a vér bekerül a tüdőbe, az agy már régen nincs "kapcsolatban" a üdővel, mivel nincs véráramlás a kettő között. Tehát a tüdő vérrel telítődése sokmindent nem ront a helyzeten. Legfeljebb a még működő akaratlan reflex miatt szerencsétlen delikvens próbálja felköhögni a légcsőbe került idegen anyagot (vért), de nyilván nem segít ezzel azon, hogy nem jut az agyba vér.


Egyébként a fulladás azt jelenti, hogy nem kap elég oxigént az agy, ezért hal meg aki megfullad. Ennek szinte semmi köze a tüdőbe került idegen anyaghoz, ha nem kerül a tüdőben idegen anyag akkor is megfulladhat valaki, pl. széndioxid mérgezésben.

2013. máj. 25. 01:58
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!