Kezdőoldal » Tudományok » Természettudományok » Mit csinál egy növénybiológus?

Mit csinál egy növénybiológus?

Figyelt kérdés

Hol alkalmazzák őket, mi általában a rájuk kiszabott munkaköri feladat?

Köszi a segítséget!



2013. júl. 12. 14:10
 1/5 anonim ***** válasza:
Szerintem főleg kutatnak egyetemen. Mást nem tudok elképzelni.
2013. júl. 12. 14:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
Vagy ha nem is egyetemen, de pl nemzeti parkokba is keresik őket, felmérni a flórát, vagy ilyesmi. De remélem egy jobban hozzáértő emberke is válaszol majd. :)
2013. júl. 12. 14:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
Az nem olyan, mint a botanikus?
2013. júl. 12. 15:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:

A botanikus általában növénytaxonómus, a növénybiológus viszont tágabb fogalom - legalábbis itt úgy használják. Lehet növényszervezettanos vagy élettanos is, ilyenkor általában kutatói állásban dolgoznak, illetve agrártudományi területen is vállalhatnak állást (egyetemen kívül kutatói vagy gazdasági, pl. egy bizonyos gyom elleni szelektív gyomirtó tesztelése). Taxonómust leggyakrabban egyetem, nemzeti park, botanikus kert alkalmaz. Aki a kertészeti egyetemről jött, azt nem tudom, hová sorolják.

Illetve növénybiológusnak "becézik" azokat a genetikusokat, molekuláris biológusokat is, akik modellnövényekkel dolgoznak (molekuláris növénybiológia van, igen kiterjedt témakör és rendkívüli a jelentősége).

Egyértelmű válasz nincs a kérdésre. De ahogy látom a szegedi képzést (alkalmazott növénybiológus) és az ELTE ilyen szakirányát (ott azért hektikus, minden benne van, ami növény), leginkább molekuláris növénybiológia a fő profil, ennélfogva agrártudományi egyetemek, tudományegyetemek, agrároldali cégek, csoportok alkalmazzák őket, általában "molekuláris feladatkörben" és klasszikus növénynemesítésnél (utóbbi ritkább).

2013. júl. 12. 15:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:
Köszönöm mindenkinek, főleg utolsó Neked.:) Igazából eddig azt hittem a növénybiológus és a botanikus ugyan az. Növénybiológiával kapcsolatban nálam az ELTE jönne szóba. Viszont olyat, hogy botanikus képzés vagy szakirány sehol sem találtam. Hogyan lehet valakiből botanikus?
2013. júl. 12. 18:59

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!