Kezdőoldal » Tudományok » Természettudományok » Hogy maradtak fenn a Nazca-von...

Hogy maradtak fenn a Nazca-vonalak?

Figyelt kérdés
Úgy értem a kérdést, hogy miért nem nőtt ott ki az a növény, ami körülötte van? Hogyhogy annyi évszázadon keresztül megmaradt a nyom?
2009. okt. 23. 16:35
 1/2 anonim ***** válasza:
Van olyan felfogás, hogy az ottani népek rendszeresen bizonyos ünnepet tartanak ott, és olyankor sok ember, szorosan egymás mögött végig-gyalogol a vonalakon. Én ezt nem tartom elég jó válasznak. Szerintem azt eleve úgy alkották, olyan anyagból. Biztos vagyok benne, hogy földönkivüliek voltak, hiszen a vonalakat csakis felülről látni. Az AUCHAN áruház parkolójában állatrajzokkal vannak a sorok megjelölve. Nekem egyből az ugrik be, hogy a Nasca fennsíkon is ugyanez volt a rendeltetésük, csak ott fentről jöttek a járművek.
2009. okt. 24. 12:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:
Azért nem nőnek ott növények, mert a világ egyik legszárazabb helye, ráadásul teljesen kietlen kősivatag. A felső sötétebb réteg a kőtörmelék, az alatta található világos réteg száraz agyag.
2009. okt. 24. 15:47
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!