Kezdőoldal » Tudományok » Természettudományok » Egy embert aki felakasztotta...

Egy embert aki felakasztotta magát, hogyan boncolják fel?

Figyelt kérdés
Ugy ertem, a koporsóban az arcán és a kezén nem láttam semmit sem, de amikor a mellkasát, hasát simogattam, akkor olyan fura volt, mintha hiányoznának onnan dolgok. Ilyenkor kiveszik a szerveit és nem teszik vissza?

2013. aug. 9. 23:46
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
100%

Ugyanúgy boncolják fel, mint a máshogy meghalt embereket.

Ahhoz, hogy meg tudják nézni a belső szerveket, fel kell nyitni a mellkast. Mivel a bordák "kosárként" védik a belső szerveket, azokat el kell vágni. Tulajdonképpen kétoldalt elvágják a bordákat, így egyben le tudják emelni a mellkas "elejét" a boncolásnál.

Miután végeztek természetesen mindent visszatesznek, de arra már nincs lehetőségük (és szükség sem), hogy a boncolás előtti állapotot visszaállítsák. Csak arra figyelnek, hogy kívülről a lehető legkevesebb látszódjon.

De a bordák épségét nem tudják visszaadni, így a mellkas eleje nem kapcsolódik szorosan a többi részhez, és mivel belülről sem töltik ki résmentesen a teret, ez a darab kicsit besüllyedhet, azt a benyomást keltve, hogy hiányoznak onnan "dolgok".

2013. aug. 9. 23:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 A kérdező kommentje:
Köszönöm! Es akkor szerinted csak a mellkasán vágták fel? Felakasztásnál egyáltalán minek a boncolás?
2013. aug. 9. 23:58
 3/11 anonim ***** válasza:
100%
Hogy biztosak legyenek benne, hogy nem megölték (pl megmérgezték) és utána tették rá egy kötélre, mintha magát akasztotta volna fel.
2013. aug. 10. 00:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
100%

Öngyilkosság - de még az is ha simán összeesik valaki az utcán és meghal - 'rendkívüli halálesetnek' számít, melynél kötelező a boncolás, hogy a halál körülményei pontosan megállapíthatók legyenek.


Például az, amit előzőleg is írtak, hogy megmérgezték, csak öngyilkosságnak álcázták.

2013. aug. 10. 07:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
100%
Első: nem Y alakban vágják fel őket?
2013. aug. 10. 07:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
100%

ez az Y vagy sem, ez lehet is-is, gondolom, te a filmekből szedted.


itt se ritka, de nem mindig úgy történik, igazából ez teljesen az adott boncmester (ill. hivatalosan persze a path orvos) dolga, senki nem firtat semmit.


valóban vannak jogszabályban előírt esetek, amelyeknél kötelező a boncolás, még akkor is, ha látszólag felesleges. még így se mindig derülnek ki a dolgok, de azért mégis egy control.


Igen, kiveszik a szerveit, pl lemérik a máját ..stb.


Sajnos nagyon rossz dolgok ezek, ha ismerős / rokon volt, utána meg ilyen állapotban látod/érzed, sőt, még az is ritka, hogy valaki "megtapogatja" utána, általában nem akarják már a hozzátartozók, így is elég brutális élmény az egész.

2013. aug. 10. 07:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 A kérdező kommentje:
Az édesapám volt, én pedig túl fiatal vagyok hozzá, hogy könnyen elengedjem, az volt a minimum, hogy megsimogattam őt, el se akartam engedni, és bánom, hogy nem mertem megpuszilni őt UTOLJARA. Köszönöm szépen a válaszokat, sokat segítettetek nekem!
2013. aug. 10. 15:28
 8/11 anonim ***** válasza:
hát szegényke, akkor részvétem! biztos nem könnyű :(
2013. aug. 10. 20:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim válasza:
Én a mult hónapban talaltam rá édesapámra az iskolából hazatérve a bezárt házunk folyosóján. Szörnyű dolog ez, az ajtót kinyitva egyből rávetődött a fény es fel se fogtam a látványt hirtelen. ő is felakasztotta magát es én voltam aki eloszor ert haza. A látvány minden este elottem van, nem hagy nyugodni. Eloszor olyan volt mintha ott állna mozdulatlanul tartás nelkul
2015. máj. 29. 23:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim válasza:
100%
Én a mult hónapban talaltam rá édesapámra az iskolából hazatérve a bezárt házunk folyosóján. Szörnyű dolog ez, az ajtót kinyitva egyből rávetődött a fény es fel se fogtam a látványt hirtelen. ő is felakasztotta magát es én voltam aki eloszor ert haza. A látvány minden este elottem van, nem hagy nyugodni. Eloszor olyan volt mintha ott állna mozdulatlanul tartás nelkul aztán ránéztem az arcára Az arca fehér volt piros foltokkal, szája kék es a nyelve is ki volt öltve, a nyaka megnyúlt a lába a padlot érte, a kezei hidegen es kéken lógtak. Ez a kep kísért kísért minden ejjel mikor aludni szeretnek
2015. máj. 29. 23:31
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!