Kezdőoldal » Tudományok » Természettudományok » Mi a legédesebb dolog a világon?

Mi a legédesebb dolog a világon?

Figyelt kérdés
Gondolom egy szénhidrát lesz,valami cukorféle.

2013. szept. 13. 22:12
 1/8 szpeti1991 ***** válasza:
83%
Mi az édesség mértékegysége?
2013. szept. 13. 22:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
33%
A legédesebb természetes anyag a fruktóz, ettől csak a mesterségesen előállitott édesitöszerek édesebbek
2013. szept. 13. 22:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
100%

A szacharózhoz viszonyított relatív skála alapján (ahol a szacharóz "édessége" 1-nek felel meg), a Neotame (E 961) 7000-13000-szer édesebb mint a szacharóz.


Természetes anyagokból a monelin nevű protein a dobogós: a szacharózhoz képest 1500-2000-szer édesebb. A Dioscoreophyllum cumminsiil nevű gyümölcsből nyerhető ki.


Források:

[link]

[link]

[link]

[link]

[link]

2013. szept. 13. 22:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
100%
A legédesebb állat pedig a kakaós csiga.
2013. szept. 13. 23:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
Szerintem a méz a legédesebb. Édessége miatt soha nem bírtam az ízét. A rahát is édes, de azt még meg lehet enni.
2013. szept. 13. 23:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:

Ami még jó alternatíva az édesítésre, bár az íze elég fura, de megszokható, különösen, ha az ember cukorbeteg, az a Stevia/Sztívia. Ez egy dél-amerikai gyógynövény, és pl. a kivonata ilyen cseppentőből cseppenthető, ha jól emlékszem 300x édesebb mint a cukor. De ami fontos, egyrészt jó árban kapható, másrészt 0 a glikémiás indexe, és harmadrészt megelőzi és gyógyítja a 2-es típusú cukorbetegséget, de sebre kenve is hámképző (történetesen erre használták eredetileg a bennszülöttek).


Persze nem ez volt a kérdés, és az a Nuotame díjnyertes, de ez egy természetes és hozzáférhető, bár még kevésbé ismert termék. :)

2013. szept. 14. 00:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:

A legédesebb dolog a világon? A csecsemő ill, kisbaba.

Legalábbis ezt mondják. Szerintem nem igaz.

Mondjuk elég émelyítő, egynél többet nem tudok megenni... :-)

2013. szept. 14. 14:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim válasza:
0%
Szerintem Viki a legédesebb :)
2013. dec. 13. 22:17
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!