Kezdőoldal » Tudományok » Természettudományok » Mi a valóság? Amit a szememmel...

DR. ZIRR-ZURR kérdése:

Mi a valóság? Amit a szememmel látok vagy ami a memórián tükrében megvillan?

Figyelt kérdés
(tudományosan bebizonyított tény, hogy az emberi agy nem képes különbséget tenni a között amit lát és amire gondol) (PDI szkenner) Tehát ha nézek egy tárgyat vagy becsukom a szemem és gondolok arra a tárgyra. Az agynak ez ugyan az! Tehát :akkor mi a valóság?
2013. szept. 14. 14:31
 1/5 2xSü ***** válasza:

> Tehát ha nézek egy tárgyat vagy becsukom a szemem és gondolok arra a tárgyra. Az agynak ez ugyan az!


Nem tudom, de én vélek felfedezni néhány különbséget. Bizonyos tekintetben lehet, hogy az agy bizonyos működésében nincs különbség, de azért általánosságban az emberek el tudják dönteni, hogy mi az amit látnak és mi az , amit elképzelnek. Illetve bizonyos esetekben biztos, hogy nem tudunk különbséget tenni a kettő között, de ez sem általános eset.

2013. szept. 14. 14:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
Tehát akkor mi a valóság?Melyik? Vagy mindkettő?
2013. szept. 14. 15:16
 3/5 A kérdező kommentje:
Miután az is tudományosan bebizonyított tény,hogy az agyunk-al látunk..Az agy az egyetlen hely, ahol a "világ", amiről azt hiszed, hogy most "körülötted" van, létezik.Szemünk mindössze átalakítja a fényt elektromos jelekké, és az elektromos impulzusokat továbbítja az agyba feldolgozásra..
2013. szept. 14. 15:21
 4/5 anonim ***** válasza:

Na most ez egy igen nagy paradoxon... Mert ha te nézed azt a tárgyat, ha akarod, ha nem, az agyad valamilyen szinten eltárolja azt. Nézed mondjuk a mobilod, majd becsukod a szemed. Sötét van, és látod magad előtt a mobilt. Azonban, ha nem látod a telefont, nem tudod elképzelni sem, mert nem érkezik külső információ. Ha pedig mondjuk kézzel tapogatod, akkor is az agyad (véleményem szerint) az alap dolgokból indul ki, amiket minden nap látunk... Arról nem is beszélve, hogy bármennyire fejlett az agyunk, nem képes mintent tökéletes elraktározni... így lehet, hogy holnap reggel, ha becsukod a szemed már máshogy látod azt a telefont, amit tegnap néztél...

HOZZÁ NEM ÉRTŐ VAGYOK, de józan paraszti ésszel, és egy pici biosszal gondolkodva, ez a legalapvetőbb elgondolás.

Valamint... a szem is kell a látáshoz.. nem csak az agyunkkal látunk, ha ezeket a nézeteket vesszük figyelembe... Egy vak nem hinném, hogy eltudja képzelni milyen az Eiffel torony, bármennyire is próbálod neki leírni, ha nem látja, nem tud az agya biztos tényeket megállapítani...

Remélem segítettem, és nem írtam hülyeséget. :)

2013. szept. 14. 21:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
Mindaz, ami megfigyelhető, megérthető.
2013. szept. 15. 14:29
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!