Kezdőoldal » Tudományok » Természettudományok » A normálisnál folyamatosan...

A normálisnál folyamatosan gyorsabb anyagcsere rövidíti-e az élettartamot ill. a lassabb anyagcserének van-e "konzerváló" hatása?

Figyelt kérdés
2008. júl. 10. 02:16
 1/5 anonim ***** válasza:
97%

IGEN!

Minél gyorsabban élsz, annál hamarabb elhasználódik a szervezeted. Persze ez attól is függ, hogy milyen hibajavítást örököltél, és hogyan rongálod magad (alkohol, cigaretta, stressz, stb). Kövesd vissza a családfád, hogy ki mennyit és hogyan élt.

2008. júl. 10. 02:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
100%
Érdekes kérdés, de szerintem ezt még nem sokan vizsgálták. Amúgy elég kevesen halnak meg aggkori végelgyengülésben, tehát még valószínűleg mindig nem értük el az emberi élet legvégső határát, így nem hiszem hogy sokat jelentene. Amúgy igazából az sem tiszta, hogy mivel akarod lassítani/gyorsítani az anyagcserédet?
2008. júl. 10. 08:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:
Nem akarom befolyásolni, mert a normálistól való eltérés valószínűleg több negatív eredményt hozna, mint pozitívat, csak kíváncsi voltam :)
2008. júl. 11. 04:15
 4/5 anonim ***** válasza:
valóban érdekes kérdés, de tudnod kell hogy erre vonatkozóan még soha semmit nem tudtak bizonyítni tudományosan.
2009. jan. 8. 00:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
100%

Ez az állatokra is érvényes - meg lehet figyelni a különbségeket.

Az embernél viszont a gyors anyagcsere egészen az öregkorig csak előnyös. Fürge az illető, nem hízik el... kicsit hamarabb öregszik.

De az is igaz, amit előttem írtak: a gének is számítanak (pl. az, hogy milyen hatékony a ráksejtek felismerése és megkergetése).

2009. jan. 8. 01:18
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!