Kezdőoldal » Tudományok » Természettudományok » Az normális, hogy megég a...

Az normális, hogy megég a papírzsebkendő a 12V-os izzótól?

Figyelt kérdés
Asztali lámbám, nincs rajta burok, odatettem egy pzst és elkezdett füstölni :D

2014. jan. 12. 17:58
 1/4 anonim ***** válasza:

Attól függ, hogy mennyi ideig van ott, illetve milyen közel van hozzá.


érdekességként említem meg, hogy nekem az asztalomon van egy kisebb 10 literes akvárium, és mivel csak növényeket raktam bele ezért felé raktam az asztali lámpát, és mellé még vettem speckó égőt is, így én kihasználom a fényét+hőjét duplán. :)

2014. jan. 12. 18:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
Valószínűnek tartom, hogy halogénizzós asztali lámpád van. Ezek elé nem véletlenül szerelnek egy kis üveglapot:, hogy még véletlenül se lehessen felgyújtani velük semmit. A halogénizzók ugyanis lényegesen magasabb hőfokon izzanak, mint a hagyományos égők, így ha a gyári burkolatot, vagy az üveglapot eltávolítod előle, akkor valóban meg lehet vele gyújtani a papírt, vagy más éghető anyagot.
2014. jan. 12. 20:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:
Köszi :) vissza teszem a burkot
2014. jan. 12. 21:22
 4/4 anonim ***** válasza:
84%
Ja, és az izzókat nem szabad kézzel fogdosni, tapogatni, ez pedig fokozottan igaz a halogénizzókra. Ugyanis a bőrödet fedő zsírréteget rákened az izzóra, amely a hőtől ráég, amitől pedig nem csak az izzó fényereje csökken, hanem az élettartama is megrövidülhet.
2014. jan. 12. 21:34
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!