Kezdőoldal » Tudományok » Természettudományok » Egy 6.5kg tömegű test súlyát...

Egy 6.5kg tömegű test súlyát az egyenlítőn állva rugós mérleggel mérjük. Hány N-al jelez kevesebbet a mérleg az északi sarkon mért értéknél? G=9.81m/s2, a Föld sugara: 6378km

Figyelt kérdés

Egy test az x tengely mentén mozog. Helyzetét az alábbi összefüggés adja meg:


x(t)=2.9m cos(7.3 1/s* t+4.4)

Hány m/s a test sebessége a 2.7s időpontban?


2014. jan. 23. 16:11
 1/3 anonim ***** válasza:

2. Szépen írva

x(t) = A*cos(ω*t + δ), ahol A = 2,9 m, ω = 7.3/s és δ = 4.4.

A test sebessége ennek deriváltja

v(t) = A*ω*cos(ω*t + δ),

ami az adott időpillanatban nem más, mint

(2.9 m)*(7.3/s)*cos((7.3/s)*(2.7 s) + 4.4) körülbelül 11.03 m/s.


(Az eados példa alapján, amit nem rég írtál ki, miért nem ment?)


1. Ha g = 9.81 m/s^2, akkor lóf**szal. Szóval milyen adatok alapján kell kiszámolni? A másik meg, hogy inerciarendszerben oldjam meg neked, vagy szabad gyorsuló vonatkoztatási rendszert használni?


Másrészt meg két dolog az, amit alapvetően figyelembe kell venni. Az egyik természetesen a Föld gravitációs ereje, a másik pedig a Föld forgása.


Amúgy ha pontos adatokkal számolunk, akkor az Egyenlítőn 63.49 N lesz a súly ( [link] ) az Északi sarkponton pedig 63.91 N ( [link] itt a 3. formula alapján ), azaz körülbelül 0.52 N-nal jelez kevesebbet az Egyenlítőn a mérleg.

2014. jan. 23. 16:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
63.91 - 63.49 = 0.42
2014. jan. 23. 19:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim válasza:

Én az 1.-t a következő módszerrel számoltam:


ω=(2*π)/T (szögsebesség=2*pí osztva a periódusidővel, ami a Föld esetében 24 óra, tehát 86400 s)


ebből ki kell számolni a centripetális gyorsulást:


acp=ω^2*r (szögsebesség négyzete * a sugárral[méterbe átváltva 6378000] )

Ezt ha megkaptam, beszorzom a test súlyával, és meg is van a két érték különbsége. (acp*m)= ___ N, Ennyivel jelez kevesebbet a mérleg.

Fizika online beadandóhoz kellett csinálnom, leellenőriztem és helyes a válasz ezzel a megoldásmenettel. :))

2015. dec. 20. 19:05
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!