Kezdőoldal » Tudományok » Természettudományok » Mennyi oxigén található 10m *...

Mennyi oxigén található 10m * 15m*3 m-es tanteremben? Milyen változás tapasztalható az óra végére?

Figyelt kérdés
Lécci segítsetek nagyon nem értem ezt.
2009. dec. 6. 08:09
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:

az oxigénatomok számát az avogadro-állandó és a légkör %os oxigéntartalma segítségével számíthatod ki.

először is a terem térfogata V=10*15*3m= 450 köbméter

ha standard állapotban számolunk (25 Celsius és normál nyomás) akkor 22,41 köbdeciméter/mol

450000 köbdeciméter/22,41 köbdeci/mol = 20080 mol atom

ennek 21%-a oxigén

ez 4216 mol oxigénatomot jelent, számmal felírva 2,5296 * 10 a 27.en

ez óra végére csökkeni fog, ugyanis lélegzetvételkor oxigént égetünk el, de ez a csökkenés nem jelentős.

2009. dec. 6. 08:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
A számolás jónak tűnik, csak ne írjunk már oxigén atomot az oxigén molekula (O2) helyett. Ez bagatell hibának tűnik, de nam az.
2009. dec. 6. 11:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 anonim ***** válasza:
teljesen mindegy a számítás szempontjából, hiszen minden atom/molekula úgyanúgy számít az Avogardo állandónak hála
2009. dec. 6. 12:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 anonim ***** válasza:
52%

Nézd, én nem akartam veled vitatkozni, de rohadtul nem mindegy kémiai szempontból, márpedig ez kémia feladat. Egy dolog, hogy jó vagy matekból, és tudsz számokat szorzni meg ilyesmi, de ésszel él az ember. Egy ilyen hülyeségen el lehet bukni egy feladatot. Az is tök jó, ha kiszámolod, hogy egy szöveges feladatban egy tyúk másfél tojást tojik, mert éppenséggel arra jön ki az eredmény. De akkor be kell kapcsolni az agyat, és rá kell jönni, hogy hopp, ez még nem megoldás, valami baj van.

Ha egy ilyen kémia feladatban akárhány oxigén ATOMOT kapsz, az NEM MEGOLDÁS, még ha a számok jók is, mert az oxigén ATOM egy lényegében NEM LÉTEZŐ valami, mint a fél tojás. Ha ezt nem érted, akkor ne foglalkozz kémiával.


Mondom, lehet hogy piszlicsáré hibának tűnik, de egy ilyen faladatban ha leírod hogy oxigén atom, az egy kémia tanár szemében marha nagy, három pontos, pirossal aláhúzott hiba. Úgyhogy kerüljük el, hogy ilyeneket tanítunk meg egymásnak.

2009. dec. 6. 12:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 A kérdező kommentje:
nagyon köszi mindenkinek!!!!!
2009. dec. 6. 12:27
 6/15 anonim ***** válasza:

"Egy dolog, hogy jó vagy matekból, és tudsz számokat szorzni meg ilyesmi, de ésszel él az ember."

Hát nem igaz hogy egy ilyenért kiosztják az embert.

Miért nem írtad le akkor a számítást?

Vagy talán irigykedel a tudásomra?

Komolyan nevetséges, hogy kiszámolom a szegény kérdezőnek, erre egyetlen szó miatt így nekiesnek az embernek.

Kiváncsi vagyok mennyi a kémiai tudásod az enyémhez képest okos kis mérges barátom

Egy vegyész mesterképzős hallgató

2009. dec. 6. 16:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 anonim ***** válasza:

egyébként én "számítási szempontot" írtam, nem kémiait, de látom az olvasás már nem olyan nagy erősséged mint a kötekedés és az, hogy úgy magyarázol mintha egy óvodással lenne dolgot, az elég szégyen...

"Ha ezt nem érted, ne foglalkozz kémiával"

Ez elég erős volt XD

2009. dec. 6. 16:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 anonim ***** válasza:

"Miért nem írtad le akkor a számítást?"


Már leírtad addigra, és ahogy írom is, maga a számítás jó volt. Felesleges lett volna újra leírni.


"Vagy talán irigykedel a tudásomra?"


Arra nincs miért.


"erre egyetlen szó miatt így nekiesnek az embernek."


Nem épp egy kötőszó volt.


"Kiváncsi vagyok mennyi a kémiai tudásod az enyémhez képest"


Arra én is.


"Egy vegyész mesterképzős hallgató"


Akkor szégyelld magad az oxigénatomért.



Egy biokémiával foglalkozó kutató

2009. dec. 6. 16:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 anonim ***** válasza:

"egyébként én "számítási szempontot" írtam, nem kémiait, de látom az olvasás már nem olyan nagy erősséged mint a kötekedés"


Kémai feladatnál nincs olyan, hogy számítási meg kémiai szempont. Számítási szempontból mondjuk leírhatnám, hogy

CO2 + 4HCl = CCl4 + 2H2O, csak éppen a szén-sioxid meg a sósav megától sose fog szén-tertakloridra meg vízre reagálni. És aki belekötne, azt lehülyézhetném, hogy "ez csak számítás, nem tudsz olvasni?"


Ide jutott a vegyész oktatás, basszus, hogy egy vegyésznek kell elmagyaráznom ez atom és molekula közti különbséget.

2009. dec. 6. 16:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 anonim ***** válasza:
basszus nem kell elmagyarázni, egy hibát vétettem, gépelés közben, számológéppel a kezemben, igazán a legkegyetlenebb dolog életem során jajj
2009. dec. 6. 16:14
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!